SZUKAJ
Moda i Uroda
0

6 trików, które pomogą Ci wytrzymać w szpikach całą noc

Sylwester już jutro, dla niektórych największa impreza roku. Każda z nas chce wyglądać zjawiskowo i mieć nogi do nieba, jedno jest pewne – szpilki pójdą w ruch…

6 trików, które pomogą Ci wytrzymać w szpikach całą noc

Sylwester już jutro, dla niektórych największa impreza roku. Każda z nas chce wyglądać zjawiskowo i mieć nogi do nieba, jedno jest pewne – szpilki pójdą w ruch. Jednak jak w nich chodzić, by wytrzymać w nich całą noc? Czy impreza na wysokich obcasach zawsze musi kończyć się bąblami, odparzeniami i bolącymi stopami? Można tego uniknąć! Chcesz się dowiedzieć jak?

Mało kobiet chodzi w szpilkach na co dzień. Przyjęło się, że są mało wygodne i nasze stopy ich nie lubią. Jednak są sytuacje, które wymagają poświeceń. Noc przetańczona w szpilkach wcale nie mus być wyzwaniem. Mamy 6 trików, które pozwolą Ci dobrze się bawić i zapomnieć o bolących stopach. Droga do sukcesu zaczyna się już w sklepie, zanim kupisz parę szpilek, która skradła Ci serce musisz je przymierzyć i przejść się po sklepie. Nie śpiesz się, jeśli już na samym początku poczujesz, że nie jest Ci w nich wygodnie, nie kupuj ich nawet jakby były ze szczerego złota!

6 trików, które pomogą Ci wytrzymać w szpikach całą noc

1. Nie kupuj butów na obcasie on-line

Należy  zacząć od samego początku, czyli zakupu. Nigdy nie powinnaś kupować szpilek przez Internet, to nie buty sportowe. Szpilki, szpikom nierówne i to już nie chodzi o rozmiar. Każdą parę powinnaś przymierzyć i sprawdzić, czy jest Ci wygodnie, czy obcas jest odpowiedni, i czy są dobrze dopasowane do Twojej stopy. To wszystko ma bardzo duże znaczenie, tym większe, że w noc sylwestrową te buty będziesz miała na sobie przez całą noc. Szpilki powinny leżeć jak ulał, a mając je na stopie nie powinnaś odczuwać wysokości obcasa.

2.Obcas tuż pod piętą

Już pisaliśmy, że but musi być odpowiednio wyprofilowany, ale jak rozpoznać taki model? Nie jest to trudne, po założeniu obcas powinien znajdować się bezpośrednio pod piętą. Niby oczywiste, a jednak jest sporo butów, w których szpilka wykracza poza piętę. Chodzenie w źle wyprofilowanych butach znacznie utrudnia utrzymanie równowagi, a co dopiero taniec na parkiecie. Po jednej godzinie będziesz marzyć, aby ściągnąć je z nóg i wyrzucić do kosza.

3. Rozchodź buty przed wyjściem

Ta zasada powinna tyczyć się każdej  skórzanej pary  nowo zakupionych butów. Zabierz się do tego,  już na kilka dni przed wielkim wyjściem. Dzięki temu naturalna skóra się rozciągnie i lepiej dopasuje się do Twojej stopy. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj metoda na mokrą skarpetkę.  Poznaj inne metody na rozchodzenie obuwia –4 proste i skuteczne metody na rozchodzenie nowego obuwia. Zero odparzeń i bólu.

4. Poćwicz

Każdej z nas przyda się taki trening. Kobieta powinna ćwiczyć chodzenie na szpikach, bo wbrew pozorom, to nie jest takie proste zadanie. Chodząc po schodach będziesz ćwiczyć koncentrację i napięcie mięśni. Do dzieła!

5.Spryskaj stopy lakierem do włosów

Przed wyjściem spryskaj stopy lekiem do włosów, albo ochronnym sprayem. Ochroni to je przed odparzeniami i odciskami.

6.Owiń plastrem dwa place

Nerw przebiega przez 3 i 4 palec u stopy, który uciskany zbyt mocno sprawia nam niemały ból. Owijając te palce razem za pomocą plastra, zmniejszysz nacisk na to newralgiczne miejsce i będziesz mogła wytrzymać w szpilkach znacznie dłużej.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *