SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Bombka karczoch: najpopularniejsza ozdoba świąteczna tego roku. Zobacz jak ją zrobić (wideo)

Ta bombka jest jedną z najczęściej pokazywanych ozdób świątecznych na Instagramie i Pinterescie. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jej zrobienie wymaga dużego nakładu pracy i nie lada umiejętności…

Bombka karczoch: najpopularniejsza ozdoba świąteczna tego roku. Zobacz  jak ją zrobić (wideo)

Ta bombka jest jedną z najczęściej pokazywanych ozdób świątecznych  na Instagramie i Pinterescie. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jej zrobienie wymaga dużego nakładu pracy i nie lada umiejętności, nic bardziej mylnego. Tak naprawdę może zrobić ją każda z nas… Styropianowa bombka zdobiona jest metodą wstążkową, a inspirację stanowiły dla  niej nachodzące na siebie liście karczocha. Stąd również jej nazwa „bombka karczoch”. Możesz ją zrobić sama dla siebie bądź podarować ją bliskiej Ci osobie. Jak każde rękodzieło zrobienie jej daje ogromną satysfakcję i radość osobie, którą nią obdarujesz.

 

 

Do wykonania bombki karczochowej potrzebujesz: styropianowej bombki o średnicy ok. 12 centymetrów, wstążki pociętej na kawałki (2,5x6cm) szpilek i perełek.

 

 

Same dekorowanie bombki polega na przypinaniu do styropianowej kuli wstążek poskładanych w trójkąciki. Film pokazuje zdobienie bombki karczoch krok po kroku.  Tylko od was zależy jakich kolorów użyjecie. Efekt końcowy robi wrażenie, a satysfakcja z jej wykonania  jest bezcenna.

 

 

#bombkakarczoch #ręcznarobota #święta #ozdobyświąteczne

A photo posted by Maria Kowalska (@maria_kowalska) on

 

Fot: Instagram

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena