SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Dieta w stylu pin-up: Jak Marilyn Monroe i inne ikony stylu dbały o swoją figurę

Nie jest tajemnicą, że po dziś dzień lubimy wracać i czerpać inspiracje z największych gwiazd, by osiągnąć perfekcyjną figurę i niebanalny styl. Ilony kina i świata mody są dla nas cennym źródłem inspiracji, dekady…

Dieta w stylu pin-up: Jak Marilyn Monroe i inne ikony stylu dbały o swoją figurę

Nie jest tajemnicą, że po dziś dzień lubimy wracać i czerpać inspiracje z największych gwiazd,  by osiągnąć perfekcyjną figurę i niebanalny styl. Ilony kina i świata mody są dla nas cennym źródłem inspiracji, dekady się zmieniają, ale ideał kobiecej sylwetki, do którego wszystkie usilnie dążymy pozostaje ten sam. Marilyn Monroe jest na to niepodważalnym dowodem, legenda kina, nieprzemijający symbol kobiecości oraz ucieleśnienie seksapilu, wciąż stanowiąca niedościgniony wzór dla współczesnych gwiazd ekranu oraz źródło inspiracji dla artystów i projektantów. Jej wizerunek sprawił, że stała się nieśmiertelna. Jesteście ciekawe jak ona inne ikony stylu dbały o swoją nienaganną figurę? Poznajcie diety najsłynniejszych dziewczyn pin –up.

Po dziś dzień wiele osób uważa, że ciało Marilyn Monroe było wręcz idealne. Blondynka jednak ciężko na nie pracowała, szczęściu trzeba dopomóc. Dzień zaczynała od dwóch surowych jajek zmieszanych z gorącym mlekiem i multiwitaminowej tabletki. Na kolację jadła zaś mięso z wysoką zawartością składników odżywczych, takie jak kotlety jagnięce, stek i wątróbka. Nie zapominała również o ćwiczeniach, trening siłowy, pływanie, tenis i gimnastyka.

Fot: selvedgeyard.com

Jean Harlow w ramach przygotowań do roli również musiała przejść na przymusową, pomidorową dietę, która składa się z jedzenia dwóch pomidorów podczas każdego posiłku z wyjątkiem śniadania w godzinach porannych. Wierna czarnej kawie i sokowi pomarańczowego mogła wówczas zrobić małe odstępstwo od normy. Ścisła pomidorowa dieta trwała całe szczęście tylko cztery dni, ale i tak odradzamy jej praktykowanie. Jean Harlow również stawiała na wysiłek fizyczny, ćwiczenia oporowe były częścią jej rutyny.

Fot: shape.com

 

jean-harlow

W latach swojej świetności Greta Garbo swoje odżywianie opierała na całkowicie organicznej diecie, opisanej przez dr Henry BIELER w książce „Jedzenie jest Twoim najlepszym lekarstwem”. Greta wystrzegała się wszelkich dodatków konserwujących, cukru, soli, skrobi i kofeiny. Była również zapaloną fanką sokowirówek, a to wszystko  dzięki swoje przyjaciółce i guru Hollywoodzkich diet –Gayelord Hauser. Jeśli chodzi o ćwiczenia, uprawiała jogę, grała w tenisa i pływała.

Fot: lisajohnsonfitness

Rita Hayworth swoją niebanalną fuguje zawdzięczała tańcu. Kiedyś przyznała, że tańczyła osiem godzin dziennie! Była bardzo zdyscyplinowana w swoje diecie, nigdy nie jadła skrobi, tłustych potraw, a wszelkich wieków i chleba unikała za wszelką cenę.

Fot: grapnel.tumblr

Rita Hayworth

Grace Kelly pracę nad swoją sylwetką zaczynała już z samego rana, kiedy to w ramach śniadania sięgała po miseczkę płatków osianych, a na przekąsek zjadała suszone morele, odrobinę marchewki lub selera. Deserom mówiła stanowcze nie! W walce o ponadczasowe piękno wspierała ją również joga.

Fot: pics.wikifee

Grace-Kelly

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *