SZUKAJ
Zdrowie
0

„Donkey Kick” ćwiczenie, które wyrzeźbi Twoje pośladki. Przysiady to już przeszłość

Zanim przystąpisz do treningu dobrze jest uzupełnić wiedzę o pośladkach. Na kobiecą pupę oraz jej kształt składają się tzw. mięśnie pośladkowe: mały, średni i najważniejszy, duży który nadaje jej właściwy kształt…

„Donkey Kick” ćwiczenie, które wyrzeźbi Twoje pośladki. Przysiady to już przeszłość

Zanim przystąpisz do treningu dobrze jest uzupełnić wiedzę o pośladkach. Na kobiecą pupę oraz jej kształt składają się tzw. mięśnie pośladkowe: mały, średni i najważniejszy, duży który nadaje jej właściwy kształt, a także mięsień dwugłowy uda, który znajduje się bezpośrednio pod pośladkiem. Na uwagę zasługuje również mięsień czworogłowy uda, który eksponuje kobiece uda. Zaś trójgłowy łydki, ładnie i kusząco wygląda w szpilkach. Skoro mamy już za sobą małe przypomnienie nasuwa się pytanie, jak najlepiej ćwiczyć pupę? Jeśli myślicie teraz, że przysiady, powtarzane po kilkadziesiąt w kilku seriach to najlepsze rozwiązanie, jesteście w błędzie. Chcecie widzieć efekty swojej ciężkiej pracy? Przysiady Wam w tym pomogą, jednak powinniście pamiętać o  dodatkowym obciążeniu, jak i zwrócić swoją uwagę w kierunku zupełnie innego ćwiczenia. Zainteresowane?

Odwodzeni ugiętej nogi w klęku podpartym - Donkey kick,

Okazuje się, że bardzo dobrym ćwiczeniem na wzmocnienie mięśnia pośladkowego średniego (który odpowiada za utrzymanie prawidłowej pozycji miednicy ) jest odwodzenie ugiętej nogi w klęku podpartym, w języku fitness  nazywa się ono „donkey kick” (kopnięcie osiołka). Jeśli znudziły Wam się tradycyjne przysiady i chcecie szybciej zobaczyć efekty swojej pracy, to ćwiczenie  jest dla Was. Oto jak je wykonywać poprawnie. Do dzieła!

Krok 1

Przyjmij pozycję klęku podpartego i ugnij kolana pod kątem 90 stopni. Pamiętaj, że plecy muszą być wyprostowane, a ciało musi tworzyć linię prostą od głowy do bioder. Dłonie mają przylegać płasko do podłoża. Teraz jesteś w pozycji wyjściowej…

Krok 2

Niech lędźwie i brzuch przyjmą naturalną pozycję, rozluźnij mięśnie. Unieś jedną nogę z ugiętym kolanem nie zmieniając ułożenia lędźwi, aż najdzie się w jednej linii z tułowiem. Zatrzymaj, następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *