SZUKAJ
Podróże
0

Google świętuje Dzień Oceanów i schodzi pod wodę

Oceany stanowią aż 70 proc powierzchni całej naszej planety i są jednoczesnej najbardziej nieodkrytym ekosystemem, który stanowi dom dla niezliczonej liczby najróżniejszych żywych istot…

Google świętuje Dzień Oceanów i schodzi pod wodę

Oceany stanowią aż 70 proc powierzchni całej naszej planety i są jednoczesnej najbardziej nieodkrytym ekosystemem, który stanowi dom dla niezliczonej liczby najróżniejszych żywych istot. To one odgrywają bardzo dużą rolę w naszym życiu na Ziemi,  kontrolują pogodę i klimat, dostarczają nam życiodajną wodę i tlen. Bez z nich życie nie byłoby możliwe.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Oceanów, więc to najlepszy monet na nutkę refleksji nad jego skarbnicą i wybranie się w podróż po jego głębinach.

Google postanowiło uczcić ten dzień na swój sposób, a tym samym umożliwić nam zobaczenie najpiękniejszych miejsc na Ziemi, dzięki swoim dokumentalistom z projektu Street View, którzy zanurkowali po to, byśmy mogli zobaczyć, jak wygląda podwodny świat w jego najbardziej naturalnej postaci.

Oczywiście cała akcja ma również zwrócić uwagę na bardzo poważny problem jakim jest postępująca niezwykle szybko degradacja wodnych ekosystemów.

Na filmie powyżej możemy zobaczyć obumierające rafy koralowe, które zmieniły się w przeciągu jednego roku. Widok mówi sam za siebie.

Są również widoki, które zacznie bardziej Was ucieszą m.in. piękne wysepki na Oceanie Spokojnym i egzotyczne stworzenia, w tym żółw morski występujący na Wyspach Salomona, humbaki na Wyspach Cooka czy żarłacze białe w Australii.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!