SZUKAJ
Zdrowie
0

Jak uniknąć kaca ?

Sylwester to jedna z najbardziej zakrapianych imprez roku. Nie musimy wypić naprawdę dużo by następnego dnia dopadł nas złośliwy kac…

Jak uniknąć kaca ?

Sylwester to jedna z najbardziej zakrapianych imprez roku. Nie musimy wypić naprawdę dużo by następnego dnia dopadł nas złośliwy kac. Mamy dla Was poradnik, który pomoże Wam zmniejszyć ryzyko jutrzejszego bólu głowy i złego samopoczucia.

1. Jeśli idziesz na imprezę na której będzie alkohol przed wyjściem zjedz coś, najlepiej tłustego. Tłuszcz „użyje” alkoholu do swej emulgacji, więc do krwi wchłoniona zostanie jego mniejsza ilość, co oznacza, że trudniej będzie Ci się upić. To z kolei zmniejszy ryzyko kaca następnego dnia.
2. Wybierając trunek sięgaj raczej po wódkę lub gin niż po whisky, rum czy brandy. Także białe wino działa wolniej niż czerwone. Białe alkohole, takie jak wódka, nie zawierają domieszek substancji które są odpowiedzialne za poranne nudności i ból głowy. Białe wino zawiera mniej tych substancji niż czerwone.
3. Pij powoli. Twój organizm spala (czyli rozkłada) alkohol w stałym tempie ok. 30 mililitrów na godzinę. Jeśli dłużej poczekasz do następnego kieliszka – organizm spali go więcej, a zatem mniej alkoholu dotrze do mózgu.
4. Próbuj pic nie tylko alkohol, ale także wodę mineralną, soki owocowe i inne napoje bezalkoholowe.
5. Nie pij zbyt dużo szampana (lampkę symbolicznie) i innych alkoholi musujących ( także mieszanek typu gin z tonikiem czy rum z colą). Gaz zawarty w napojach sprawia, że alkohol szybciej przenika do krwi.

Szesnastowieczny angielski dramatopisarz John Heywood sugerował, że skuteczną metodą na kaca jest „połknięcie włosa tego psa, który Cię ugryzł”. Innymi słowy – strzelenie sobie klina. W tamtych czasach wierzono, że środkiem na ugryzienie przez psa jest włożenie jego włosa do rany, co miało chronić przed wścieklizną. Bzdura? Tak samą bzdurą jest to, że kieliszek wódki pomoże na kaca. Jego wypicie może przynieść chwilową ulgę, ale ostatecznie przedłuży twoje cierpienia.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!