SZUKAJ
Zdrowie
0

Jedzenie na myślenie

Jedynym z najlepszych sposobów na utrzymanie mózgu i całego układu nerwowego w dobrej kondycji jest zapewnienie im stałego dopływu wartościowych pokarmów.

Jedzenie na myślenie

Jedynym z najlepszych sposobów na utrzymanie mózgu i całego układu nerwowego w dobrej kondycji jest zapewnienie im stałego dopływu wartościowych pokarmów. Złe nawyki żywieniowe i pogorszone wchłanianie prowadzą to zanurzeń procesów poznawczych. Oto najlepsze zalecenia:

Zalecenie:

Dbaj o niską zawartość tłuszczu w pożywieniu (niski poziom cholesterolu).

Uzasadnienie:

Tłuste, ciemne mięsa i pełnotłusty nabiał sprzyjają wysokiemu poziomowi cholesterolu, co wywołuje miażdżyce i niedotlenienie mózgu.

Jedz chude przetwory mleczne oraz chude mięsa.

Są one doskonałym źródłem L – karnityny, powstającej w organizmie z aminokwasów, potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania mózgu i całego układu nerwowego.

Jedz pełnoziarniste kasze i produkty z mąki z pełnego przemiału oraz nasiona nasion strączkowych.

Rośliny strączkowe oraz pieczywo razowe z graham a także pełnoziarniste kasze i płatki zawierają lecytynę. Mózg wykorzystuje ją do wytwarzania acetylocholiny, ważnego neuroprzekaźnika.

Jedz pokarmy z dużą zawartością witamin C i E stosuj preparaty witaminowe.

Te witaminy to przeciwutleniacze; chroniące mózg przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Pomagają usuwać złogi ciał białkowych (tzw. płytki starcze), łącznie z występowaniem otępienia umysłowego. Źródła witaminy C: brokuły, cytrusy, warzywa liściaste, truskawki, i pomidory. Witaminy E dostarczają migdały, oleje roślinne, orzechy, pestki, mąka razowa i graham.

Jedz pokarmy bogate z witaminy z grupy B lub witaminizowane płatki śniadaniowe.

Już niewielkie i przejściowe niedobory witaminy B12 i kwasu foliowego prowadzą do upośledzenia sprawności intelektualnej. Źródła: witaminizowane płatki, kiełki pszenne, orzechy, pestki, oleje roślinne.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!