SZUKAJ
Zdrowie
0

Kształt brzucha a zdrowie. Zobacz co mówi o Tobie twój brzuch

Twój styl życia oraz dieta ma jeszcze większy wpływ niż Ci się wydaje na to ja wygląd Twój brzuch i w jakiej jest formie. Czy wiesz, że kształt brzucha jest w stanie powiedzieć nam nieco o Twoim zdrowiu? Przekonaj się sama.

Twój styl życia oraz dieta ma jeszcze większy wpływ niż Ci się wydaje na to ja wygląd Twój brzuch i w jakiej jest formie. Czy wiesz, że kształt brzucha jest w stanie powiedzieć nam nieco o Twoim zdrowiu? Przekonaj się sama.

 

 

 

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Twój brzuch ma akurat taki kształt a nie inny? Za kształt brzucha przede wszystkim odpowiadają geny, jednak niemalże tak samo istotne w tej sprawie są Twoje przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe. Niestety kształt brzucha może świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych. Poniżej znajdują się cztery najbardziej znane typy naszych brzuszków.

 

 

1. kształt brzucha glukozowego

 

 

Jeżeli chodzi o kształt brzucha glukozowego to najczęściej jest on bardzo odstający i okrągły. To właśnie w tym miejscu gromadzi się największa ilość tłuszczu przy czym cała reszta naszej sylwetki pozostaje szczupła. No dobrze, ale skąd bierze się właśnie taki kształt brzucha? Odpowiadają za niego przede wszystkim spore ilości cukrów rafinowanych, ale również może wpływać na to picie dużej ilości alkoholu.

 

 

2. kształt brzucha nerwowego

 

 

 

 

Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wystaje z przodu natomiast jest miękki oraz mało jędrny. Jeżeli Twój kształt brzucha jest właśnie taki to może on świadczyć o ciągłym stresie. Kiedy jesteśmy zestresowani to kortyzol zaczyna uwalniać do krwi spore ilości cukru, a jak wiadomo nie jest to ani trochę korzystne dla naszego zdrowia. Twoje ciało jest napięte przez co zaczyna produkować go jeszcze więcej, gdyż spodziewa się zwiększonej aktywności fizycznej, która jednak nie nadchodzi. I w taki oto sposób na brzuchu zaczyna odkładać się tkanka tłuszczowa. Pamiętaj, że długotrwały stres może stać się poważnym zagrożeniem dla Twojego zdrowia, dlatego też zacznij działać od razu!

 

 

3. Kształt brzucha tarczycowego

 

 

Odnosisz wrażenie, że brzuch jest największą częścią Twojego ciała? Nie dzieje się to jednak bez przyczyny! Być może chorujesz na niedoczynność tarczycy. Przypadłość ta powoduje naprawdę duży dyskomfort a nawet cierpienie, gdyż organizm nie jest w stanie spalić wszystkich kalorii. Dlatego też, każda część ciała w szybkim tempie staje się coraz większa, najbardziej jednak widoczne jest to na brzuchu. Jak najszybciej udaj się do endokrynologa i wykonaj badania hormonalne!

 

 

4. Kształt brzucha ‘’gruszka’’

 

 

 

 

Jeżeli tłuszcz odkłada Ci się wszędzie omijając tylko i wyłącznie brzuch to prawdopodobnie jesteś posiadaczką figury ‘’gruszka’’. To również nie dzieje się bez powodu, spowodowane jest to zachwioną równowagą gospodarki hormonalnej oraz zwiększoną produkcją estrogenu. Jeśli nie przestajesz tyć pomimo ciągłych diet i sporej aktywności fizycznej to prawdopodobnie cierpisz na endometriozę. Jednak aby to potwierdzić konieczna jest wizyta u ginekologa oraz endokrynologa.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *