SZUKAJ
Zdrowie
0

Na miesiąc przed zawałem serca Twoje ciało wysyła Ci ważne ostrzegawcze sygnały. Poznaj je i reaguj ….

Jedną z najczęstszych przyczyn śmierci jest zawał serca. Zanim jednak do niego dojdzie nasz organizm wysyła ostrzegawcze sygnały, które bardzo często są przez nas bagatelizowane…

Na miesiąc przed zawałem serca Twoje ciało wysyła Ci ważne ostrzegawcze sygnały. Poznaj je i reaguj ….

Jedną z najczęstszych przyczyn śmierci jest zawał serca. Zanim jednak do niego dojdzie nasz organizm wysyła ostrzegawcze sygnały, które bardzo często są przez nas bagatelizowane. Najwyższy czas zmienić złe nawyki i zacząć prowadzić zdrowszy tryb życia. Wróg również powinien zostać zdemaskowany, wówczas lepiej będzie nam z nim walczyć i wygrać walkę o życie. Pamiętaj jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jednak, gdy Twój organizm zacznie wysyłać Ci, któreś z poniższych ostrzeżeń, nigdy ich nie bagatelizuj i reaguj. Pierwsze oznaki zbliżającego się zwału serca pojawią się już miesiąc wcześniej. Oto 5 zasadniczych znaków…

 

Fot: giphy.com

serce

Życie w ciągłym biegu, stres, zła dieta, mało ruchu nigdy nie są obojętne dla naszego organizmu. Jeśli przy którymś z tych określeń postawiłaś plusa, już w Twej głowie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Każdy z nich może w następstwie prowadzić do problemów z sercem. Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Obserwuj swój organizm, a jeśli zauważysz u siebie któryś z tych objawów, działaj!

 

1. Duszności

Przepływ krwi wyraźnie się zmniejsza, gdy dochodzi o zwężenia tętnic. Płuca również otrzymują niewystarczającą ilość tlenu. Serca i płuca pracują razem. Jeśli jeden system zaczyna pracować nie tak jak należy,  to wpływa automatycznie na pracę drugiego. Duszności  mogą być zatem wyraźnym sygnałem ostrzegawczym przed zwałem  serca. Nigdy ich nie lekceważ.

 

2.Osłabienie organizmu

Uczucie osłabienia  to wbrew pozorom również bardzo ważny sygnał, który może informować, że coś z naszym sercem  jest nie  w porządku. Zwężenie tętnić zmniejsza  przepływ krwi i osłabia krążenie.

 

3. Zawroty głowy i zimne poty

Aby nasz mózg mógł funkcjonować w sposób prawidłowy, potrzebuje odpowiedniego przepływu krwi. Kiedy  krew nie krąży tak jak powinna, możesz odczuwać osłabienie, zawroty głowy, którym będą towarzyszyć zimne poty. To znak, którego nie powinnaś bagatelizować.

 

4. Ucisk w klatce piersiowej

To jeden z najbardziej oczywistych sygnałów ostrzegawczych. Może się powiększać wraz ze zbliżaniem się zawału, a także rzutować na pozostałe  części ciała, plecy i ramiona.

 

5. Uczucie wiecznego zmęczenia

Gdy dochodzi do zwężenia tętnic, serce otrzymuje mniej krwi, więc pracuje szybciej niż zwykle. Możesz wobec tego czuć się permanentnie zmęczona. Jeśli to twój problem rozważ wizytę u lekarza i wykonie odpowiednich profilaktycznych  badań.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *