SZUKAJ
Podróże
0

Paryż jako inteligentne eko- miasto przyszłości

Można powiedzieć, że Paryż to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miast na ziemi. Jednak tak jak pozostałe metropolie ciągle się rozrasta, każdego miesiąca liczba jego mieszkańców ulega powiększeniu, a tym samym ilość budynków i przede wszystkim samochodów…

Paryż jako inteligentne eko- miasto przyszłości

Można powiedzieć, że Paryż to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miast na ziemi. Jednak tak jak pozostałe metropolie ciągle się rozrasta, każdego miesiąca liczba jego mieszkańców ulega powiększeniu, a tym samym ilość  budynków i przede wszystkim samochodów.

Zaskakującą koncepcję eko – miasta przyszłości przedstawili architekci z Vincent Callebauts. Zgodnie z jej założeniami już od 250 roku francuska stolica miałby się zmienić w zielony technologiczny gaj. Przedstawione poniżej rendery obrazują kwintesencję projektu, który ma zniwelować wszelkie bolączki zanieczyszczonej miejskiej dżungli.

Fot: geekweek.p

Głównym i najbardziej istotnym założeniem tego projektu jest obniżenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery o aż 75 procent.

W osiągnięciu tego celu ma pomóc zieleń, panele słoneczne, turbiny wiatrowe, osłony termiczne, glony, a także specjalnie zaprojektowane wieże, które będą dziełem najnowszych zdobyczy technologicznych oraz źródłem czystej wody i taniej energii.

Zielone akcenty będą wkomponowane w obecną architekturę Paryża, co ma w pozytywny sposób wpłynąć na jakość życia jego mieszkańców.

Chyba zgodzicie się z nami, że jeśli miasta Europy w przyszłości zamienią się w takie parki zieleni to obawa przed niekorzystnym wpływem zanieczyszczeń środowiska spowodowanych nadmierną globalizacją i rozwojem technologicznym nie zagraża przyszłym pokoleniom.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!