SZUKAJ
biznes
0

Polskie sklepy IKEA odznaczone Certyfikatem Zielony Sklep

Polskim sklepom IKEA został przyznany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska certyfikat Zielony Sklep. Ekocertyfikat Zielony Sklep jest w pierwszym w Polsce taki wyróżnieniem dedykowanym firmom branży handlowo – usługowej…

Polskie sklepy IKEA  odznaczone Certyfikatem Zielony Sklep

Polskim sklepom IKEA został przyznany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska Certyfikat Zielony Sklep. Ekocertyfikat Zielony Sklep jest w pierwszym w Polsce takim wyróżnieniem dedykowanym firmom branży handlowo – usługowej. W oparciu o niezależny audyt IKEA otrzymała pierwszy, najwyższy stopień Certyfikatu. Jest on dowodem na to, że firma działa w sposób przyjazny dla środowiska, zgodnie z zasadami przejrzystości i ładu korporacyjnego oraz z poszanowaniem praw człowieka. Wręczenie certyfikatu odbyło się podczas konferencji „Eko-standardy: korzyści, koszty i wyzwania”.

„Trójstopniowy system certyfikacji i złożone wymagania, jakie firma musi spełnić, aby otrzymać Certyfikat Zielony Sklep sprawiają, że jest to bardzo ambitne zadanie. Kryteria zostały opracowane w oparciu o międzynarodowe standardy i dotyczą siedmiu obszarów: ład organizacyjny, prawa człowieka, relacje z pracownikami, środowisko, uczciwe praktyki rynkowe, relacje z konsumentami, zaangażowanie społeczne i rozwój. Kluczowym obszarem jest sprawdzenie wpływu sklepu na środowisko naturalne i w tym przypadku IKEA okazała się bezkonkurencyjna” – powiedział Rafał Serafin, Prezes Zarządu Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

Program Zielony Sklep ma na celu promowanie zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu wśród polskich przedsiębiorców z branży handlowo-usługowej, jak również wśród polskich konsumentów. Aby uzyskać Certyfikat trzeba przeprowadzić w formie audyt środowiskowy, który przeprowadzany jest przez akredytowanego audytora Fundacji. To wyróżnienie powstało z unikalnej współpracy pozarządowej – Fundacji Partnerstwo dla Środowiska i firmy z branży handlu detalicznego – Tchibo Warszawa. Certyfikacji jest trójstopniowy – zależy od poziomu spełnienia kryteriów fakultatywnych, firma może ubiegać się o trzeci, drugi lub pierwszy (najwyższy) stopień Certyfikatu. Sklep odznacza się takim Certyfikatem na okres dwóch lat, po tym czasie trzeba ponownie przeprowadzić audyt w procesie weryfikacji spełnienia poszczególnych kryteriów.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!