SZUKAJ
Motoryzacja
0

Samochody elektryczne w Polsce – chętnie kupujemy takie auta?

Samochody elektryczne w Polsce nie są już czymś niespotykanym, jak wynika z informacji podanej przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów ACEA…

Samochody elektryczne w Polsce – chętnie kupujemy takie auta?

Samochody elektryczne w Polsce nie są już czymś niespotykanym, jak wynika z informacji podanej przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów ACEA, w pierwszym półroczu 2018 roku odnotowano 672 rejestracje aut elektrycznych na polskich rynku. To naprawdę duży wzrost, ale jak z wynikiem?

 

Z danych opublikowanych przez ACEA wynika, że w Polsce w porównaniu z rokiem ubiegłym odnotowano prawie 80 procentowy wzrost samochodów elektrycznych. 627 to cyfra na którą składają się nie tylko auta w pełni elektryczne, ale również hybrydy plug-in.

 

Mimo, że  samochody elektryczne w Polsce są coraz częściej spotykane, to zajmujemy 15 miejsce wśród państw Unii Europejskiej. Eksperci uważają, że niebawem przegonią nas inne kraje z naszego regionu, które charakteryzują się większą dynamiką sprzedaży niż polski rynek.

 

Sprawdź również: Domowy alkomat – sam sprawdź, czy możesz dziś prowadzić

 

W najbliższym czasie moda odchodzenia od silników Diesla na rzecz napędów benzynowych oraz alternatywnych będzie mocno wspierana przez restrykcyjne normy unijne, które obowiązują od 1 września.

 

Obowiązkiem producentów jest dostosowanie produkcji wybranych modeli pod nowe wymogi, aby otrzymać na nie homologację. W najbliższych miesiącach będziemy mogli odczuć wzrost sen samochodów z napędem spalinowym, natomiast auta z silnikami elektrycznymi wciąż pozostaną wyraźnie drogie. Dlatego wielka rewolucja elektryfikacyjna potrzebuje wsparcia ze strony władz.

 

samochody elektryczne w Polsce

 

Samochody elektryczne w Polsce  

 

Jak już wspominaliśmy w pierwszym półroczu obecnego roku na Polskie drogi wyjechało aż 672 nowych aut o napędzie elektrycznym, jednak tylko 279 są pojazdami w pełni elektrycznymi, pozostałe 393 to hybrydy plug-in. Nie ma co ukrywać, że dynamika wzrostu sprzedaży obu typów aut napawa optymizmem.

 

Polacy wolą hybrydę

 

Od stycznia 2018 roku w Polsce zarejestrowanych zostało 15 807 samochodów z napędem alternatywnym, co daje nam 13 procent wzrostu, a to natomiast stanowi 6 procent całkowitej sprzedaży samochodów osobowych w pierwszym półroczu bieżącego roku i jest wynikiem, który coraz bardziej zbliża się do średniej unijnej: 6,7 proc.

 

W Polsce najczęściej sprzedawane są klasyczne hybrydy, których w 2018 kupiliśmy 10 805, aż o 27 procent więcej w zeszłym roku (analogiczny okres). Wielkość sprzedaży postawiła nas na 8 miejscu wśród państw UE.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *