SZUKAJ
Podróże
0

Slow Travel Poznań: Łazarz w stylu slow

Organizatorzy projektów Slow Travel Poznań i Wirtualny Łazarz łączą siły i zapraszają wszystkich zainteresowanych na bezpłatny spacer slow po Łazarzu, który odbędzie się w sobotę 21.02.

Slow Travel Poznań: Łazarz w stylu slow

Organizatorzy projektów Slow Travel Poznań i Wirtualny Łazarz łączą siły i zapraszają wszystkich zainteresowanych na bezpłatny spacer slow po Łazarzu, który odbędzie się w sobotę 21.02. W ramach inicjatywy organizatorzy, razem z przewodnikiem, odkrywać będą zakątki, ciekawostki i tajemnice parku Wilsona i Palmiarni. Inicjatorzy zachęcać będą do zaglądania w zakamarki, rozglądania się dookoła i smakowania wyjątkowych miejsc na Łazarzu.

D

laczego spacer?

Podstawą idei slow jest poznawanie miejsc w sposób pełny, poprzez smakowanie i dogłębne ich odkrywanie. Taką możliwość daje właśnie spacer, który jest ucieleśnieniem pierwotnej formy podróżowania. „Jestem przekonana, że Łazarz, razem ze swoją historią i cudowną architekturą, jest miejscem, które zdecydowanie zasługuje na odkrywanie go w stylu slow, gdzie możemy zatrzymać się, spojrzeć w górę i dookoła siebie, dostrzegając jego piękno” mówi Hanna Janicka z Akademii Podróży Wojażer, egzaminatorka w Polskiej Izbie Turystyki i inicjatorka idei Slow Travel Poznań. Taki sposób odkrywania Łazarza ma na celu pokazanie, że w dziej szych czasach, pomimo wszechobecnego pośpiechu, można zwiedzać na pozór znane miejsca w tak niezwykłych i swobodny sposób.

Ł

azarz w stylu slow

Spacer odbywa się na Łazarzu nieprzypadkowo. To właśnie tutaj zderzają się ze sobą dwa poznańskie projekty, tj. Slow Travel Poznań oraz Wirtualny Łazarz. „Uważam, że takie łączenie projektów jest niezwykle ciekawe. Razem możemy zrobić o wiele więcej, w tym przypadku wychodzimy z wirtualnej rzeczywistości na ulice Poznania, a w szczególności Łazarza” mówi Roman Modrzyński, poznański tramwajarz i inicjator projektu Wirtualny Łazarz. W ramach spaceru organizatorzy planują połączenie dyskusji o historii i ciekawostkach Łazarza z zaprezentowaniem dorobku projektu Wirtualny Łazarz. Spacer prowadzony będzie przez licencjonowanego poznańskiego przewodnika z Akademii Podróży Wojażer. Integralną częścią spacerów slow jest dyskusja o tym co się zobaczyło, przejrzenie zdjęć czy wymiana wspomnień związanych z danym miejscem. Sobotnie spotkanie również będzie przebiegało według takiego scenariusza.

Fot: Slow Travel Poznań , materiały prasowe

D

yskusja slow o Łazarzu

W ramach projektu Slow Travel Poznań w Akademii Podróży Wojażer odbywają się cykliczne dyskusje na temat miejsc wartych odwiedzenia zgodnie z zasadami slow. Organizatorzy z jednej strony odkrywają świat, a z drugiej Poznań. „W ramach współpracy z Wirtualnym Łazarzem chcemy rozszerzyć formułę naszych dyskusji o prelekcje na temat Łazarza, które odbywałyby się, podobnie jak inne nasze dyskusje, w Akademii Podróży Wojażer” mówi Hanna Janicka z Akademii Podróży Wojażer. Roman Modrzyński z kolei uważa, że: „Nasze idee są niezwykle bliskie sobie co do istoty, którą jest prawdziwe i dogłębne odkrywanie miejsc, które na to zdecydowanie zasługują, a takim w moim przekonaniu jest właśnie Łazarz”. Wynikiem współpracy organizatorów obydwu inicjatyw będzie lepsze poznawanie i zrozumienie architektury i historii Poznania przez jego mieszkańców.

Gorący spacer slow w zimowej scenerii po Parku Wilsona i Palmiarni już w najbliższą sobotę 21 lutego o godzinie 11:00. Udział w tym przedsięwzięciu jest bezpłatny. Start przy wejściu do parku od ulicy Głogowskiej. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.akademiawojazer.pl lub na facebook’u Slow Travel Poznań i Wirtualny Łazarz.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!