SZUKAJ
Gadżety
0

Solar Paper naładuje urządzenia mobilne energią słoneczną

Prawdopodobnie każdy z nas, zna to uczucie, gdy pilnie potrzebujemy skorzystać z naszego telefonu bądź tabletu, a bateria nam to uniemożliwia. Duże baterie do …

Solar Paper naładuje  urządzenia mobilne energią słoneczną

Prawdopodobnie każdy z nas, zna to uczucie, gdy pilnie potrzebujemy skorzystać z naszego telefonu bądź tabletu, a bateria nam to uniemożliwia. Duże baterie do smartfonów wymuszają na nas nieustanne ładowanie urządzeń lub też korzystanie z dodatkowych źródeł energii jak np. power banki, które stają się coraz bardziej popularne. Dodatkowe akumulatory również mają określoną pojemność, więc je również możemy bez problemu rozładować.

Solar Paper jest rozwiązaniem tego problemu. Modułowa ładowarka swoje działanie opiera na energii słonecznej. Jeśli teraz przypominają Wam się stare akumulatory, które były ładowane w taki sam sposób i wymagały długich godzin ekspozycji na słońcu, to postarajcie się o nich zapomnieć. Tym razem będzie inaczej. Twórcy zapewniają, że Solar Paper do pełnego naładowania iPhone’a 6 potrzebuje ok. 2.5 godziny.

Wielomodułowość jest tutaj dodatkowym atutem. Gdy będziemy potrzebowali naładować urządzenie potrzebujące więcej energii, to wystarczy podpiąć dodatkowy moduł (za pomocą zapięcia magnetycznego) i problem rozwiązany. Dzięki temu możemy naładować nawet laptopa.

Podobnie jak w przypadku innych ciekawych projektów, ten również znalazł się na Kickstarterze. Wiemy już, że na jego realizację udało się  znaleźć wystarczające fundusze. Solar Paper niedługo na dobre  zagości na sklepowych pułkach.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *