SZUKAJ
Zdrowie
0

Test łyżeczki pozwoli Ci sprawdzić stan swojego zdrowia w jedną minutę

Jeśli zdecydujesz się przeprowadzić poniższy test musisz pamiętać, że od stawiania właściwej i ostatecznej diagnozy jest lekarz. Test łyżeczki w żaden sposób nie może zastąpić specjalistycznych badań i konsultacji medycznej…

Test łyżeczki pozwoli Ci sprawdzić stan swojego zdrowia w jedną minutę

Jeśli zdecydujesz się przeprowadzić poniższy test  musisz pamiętać, że od stawiania właściwej i ostatecznej diagnozy jest lekarz. Test łyżeczki  w żaden sposób nie może zastąpić specjalistycznych badań i konsultacji  medycznej. Potraktuj go jedynie jako wskazówkę, niech to będzie znak ostrzegawczy, że coś się dzieje w Twoim organizmie i na co powinnaś zwrócić  szczególną uwagę. Do przeprowadzenia testu potrzebujesz jedynie łyżeczki do herbaty, przezroczystego, plastikowego woreczka, lampki i minuty wolnego czasu.

 

 

Jak przeprowadzić tekst łyżeczki?

 

Weź kuchenną łyżeczkę i włóż ją do buzi. Następnie pośliń obficie i włóż ją do plastikowego woreczka. Woreczek umieść w dobrze naświetlonym miejscu, np. pod lampą biurkową. Odczekaj 1 minutę i sprawdź jak wygląda i pachnie łyżeczka.

 

Jak  odczytywać wyniki ?

 

 

Słodki zapach wyczuwalny po otwarciu woreczka może świadczyć o cukrzycy. Zapach amoniaku może wskazywać na problemy z nerkami, a dość silny,  brzydki zapach o kłopotach z płucami lub żołądkiem.

 

Palmy na łyżce również mogą świadczyć o problemach zdrowotnych. O kłopotach z tarczycą będą nas alarmować żółte albo białe plamy. Fioletowe natomiast  o zapaleniu oskrzeli, słabym krążeniu, bądź wysokim poziomie cholesterolu. Zakażenie układu oddechowego będą zwiastować plamy białe, a pomarańczowe problemy  z nerkami.

 

Jeśli na naszej łyżeczce nie zaobserwujemy żadnych zmian i nie wyczujemy żadnego zapachu nie mamy powodów do niepokoju, wszystko powinno być w porządku.

 

Przypominamy, że powyższego testu nie należy traktować jak 100 procentowej diagnozy. Jeśli budzi w nas niepokój koniecznie udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu, on zleci odpowiednie badania i pokieruje nas do właściwego specjalisty.

 

Fot: Źródło: brightside.me

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *