SZUKAJ
Zdrowie
0

10 nawyków szczęśliwej kobiety!

W tym tygodniu skupiamy się na byciu szczęśliwym i poszukiwaniach szczęścia w tym momencie, w którym obecnie się znajdujemy. Niezależnie od tego, czy jesteś mężatką, czy singielką, matką czwórki dzieci, czy jeszcze …

10 nawyków szczęśliwej kobiety!

W tym tygodniu skupiamy się na byciu szczęśliwym i poszukiwaniach szczęścia  w tym momencie, w którym obecnie się znajdujemy. Niezależnie od tego, czy jesteś mężatką, czy singielką, matką czwórki dzieci, czy jeszcze nie zdecydowałaś się na macierzyństwo – każda z nas przechodzi przez zmiany i ma za sobą niekiedy naprawdę ciężkie chwile i dni, które przytłaczają nas na tyle, że zapominamy o tym, co jest w życiu najważniejsze.

W niniejszym artykule skupimy się na poszukiwaniu szczęścia w nas samych. Jeśli nie jesteś zadowolona z tego kim jesteś jako kobieta, jak masz pomóc swoim najbliższym, rodzinie odnaleźć pierwiastek szczęścia?  Wszystkie zmiany należy zaczynać od nas samych, musisz dowiedzieć się kim jesteś. Dopiero wówczas, gdy to zrobisz  radością i pozytywną energią będziesz mogła podzielić się z najbliższymi. Aby ułatwić Ci to zadanie przygotowaliśmy listę 10 nawyków, które powinna wprowadzić w życie każda  szczęśliwa kobieta.

Jeśli podczas jednego tygodnia, skupisz się chociażby na jednej czynności z tej listy, zauważysz, że nabierzesz więcej dystansu i cierpliwości do otaczających Cię spraw, zaczniesz dostrzegać więcej miłości wokół siebie, a co najważniejsze poczujesz się bardziej szczęśliwa. Jesteś gotowa na pozytywne zmiany?

1. Zacznij wcześniej dzień

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że  im wcześniej wstaniesz z łóżka, tym większe prawdopodobieństwo, że Twój dzień będzie naprawę udany. Niekiedy codzienne obowiązki bywają bardzo męczące, mamy dość, a nasz organizm domaga się odpoczynku. Kładź się o przyzwoitej porze spać, by zapewnić swojemu organizmowi przynajmniej 8-9  godzin snu, abyś następnego dnia mogła obudzić się wypoczęta i pełna zapału do pracy. Jeśli będziesz zaczynać dzień z nastawieniem, że jesteś zmęczona i niewyspana, ciężko Ci będzie odnaleźć jakiekolwiek pozytywy napotykających Cię tego dnia zdarzeń.

2. Znajdź swój uśmiech

Codziennie staraj się uśmiechać do samej siebie. Możesz nawet od tego zaczynać dzień. Zrób dla siebie coś miłego. Wskocz pod prysznic, puść swoją ulubioną muzykę, zrób sobie smaczne śniadanie, sięgnij po ulubioną książkę. Zacznij się rozpieszczać. Nie musisz ciągle robić rzeczy, które składają się na listę Twoich obowiązków. Postaraj się znaleźć swój uśmiech podczas pierwszych 30 minut po przebudzeniu i noś go przy sobie przez cały dzień.

3. Wyjdź poza niedoskonałości

Ludzie szczęśliwi wiedzą, że życie nie jest usłane różami i nic nigdy nie będzie bez zarzutu. Mimo to starają się nie osądzać innych. Szukają w innych tych dobrych stron, a dzięki temu, w taki sposób  są postrzegani przez swoje otoczenie. Nie skupiaj się na swoich wadach. Myśl o zaletach, którymi możesz się z innymi podzielić.

4. Nie odwracaj się do innych plecami

Ludzie szczęśliwy są z siebie dumni, ale ich duma nie sprawia, że wywyższają się na tle innych. Skupiają się na tym co robią i starają się robić to najlepiej jak potrafią. Tylko efekty ze szczerze wykonanej samodzielnie pracy przynoszą najwięcej radości.

5. Nie stój w miejscu

Wiadomo, że każda z nas ma czasami takie chwile, że chciałby się zaszyć w pidżamie w domu i spędzić cały dzień na oglądaniu swojego ulubionego serialu i pałaszowaniu niezdrowego jedzenia. I  nic w tym złego, o ile takie dni nie będą pojawiały się zbyt często. Bądź aktywna i zrób coś dla siebie. Zapisz się na siłownię,  wychodź na codzienne spacery. Jeśli ruszysz się z kanapy i zaczniesz działać, obiecuję, że tego nie pożałujesz.

6. Stań się swoim własnym przyjacielem

Nie przesłyszałaś się! To od nas samych zależy, czy będziemy swoimi najlepszymi przyjaciółmi, czy wrogami. Nie pozwól by Twój tok myślenia  Cię unieszczęśliwiał. Zasługujesz na to, żeby czuć się dobrze i znaleźć radość. Tylko szczęśliwi ludzie są swoimi własnymi przyjaciółmi. Lubią spędzać czas w swoim towarzystwie i nie mają problemu by tym towarzystwem obdarować również kogoś innego. Pokochaj osobę, która widzisz w lustrze, a to sprawi, że zaczniesz dostrzegać świat pozytywnie.

7. Otaczaj się szczęśliwymi ludźmi

To zasada, którą powinnaś wprowadzić w życie już teraz. Jeśli pokażesz mi otoczenie wokół Ciebie, powiem Ci kim jesteś. Przemyśl te słowa. Wiesz, że jeśli stale będziesz obracać się wokół ludzi myślących negatywnie, Ty również w dużej mierze będziesz narażona na takie podejście. Z kim przystajesz takim się stajesz. Staraj się obracać wokół osób, które mają dla Ciebie dobre słowo i mogą podnieść Cię na duchu. Będąc w dołku nie potrzebujesz łopaty, a drabiny by się niego wydostać.

8. Naucz się wdzięczności

Szczęśliwi ludzie rzadko uważają dzień za pewnik. Każdy dzień postrzegają jako dar, a nie coś co im się należy. Naucz się dostrzegać te dary wokół Ciebie i podziękuj, że mogłaś ich doświadczyć.

9. Naucz się żyć wolniej

Jako kobiety zawsze mamy świadomość, że tyle rzeczy jest na naszej głowie. Praca, dom, dzieci, zakupy, porządki, rodzina. Zrób sobie przerwę. Poświęć czas dla siebie.Podaruj   sobie domowe spa lub zrelaksuj się w innych sposób. Nie musisz zrobić wszystkiego w jeden dzień. Pamiętaj, że to nie wyścigi. Szczęśliwi ludzie nie porównują się do innych. Oni wiedzą kim są i robią wiele rzeczy na własnych warunkach.

10. Wyciskaj z życia to, co najlepsze

To od Ciebie zależy, jakie będziesz mieć nastawienie i czy z uśmiechem na twarzy przejdziesz przez życie. W każdej sytuacji masz wybór.

Fot: Pinterest

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!