SZUKAJ
Podróże
0

10 sposobów na udaną podróż

Wakacje sprzyjają przygodzie i podróżowaniu. Niektórzy urlop mają przed sobą, inni dopiero planują, a jeszcze inni są już po wakacyjnym odpoczynku. Na jakim etapie …

10 sposobów na udaną podróż

Wakacje sprzyjają  przygodzie i podróżowaniu. Niektórzy urlop mają przed sobą, inni dopiero planują, a jeszcze inni są już po wakacyjnym odpoczynku. Na jakim etapie byście nie byli mamy dla Was 10 porad, które umilą Wam każdą podróż i sprawią, że będzie ona udana.

1

Dowiedz się, kto będzie podróżował z Tobą

Nieważne gdzie, ważne z kim. Te słowa mówią wszystko. Czasami wycieczkę do wymarzonego miejsca,  mogą popsuć ludzie z którymi do niego się wybierasz. Warto wypróbować grupę osób przed dłuższym wyjazdem na jakieś krótszej trasie. Jeśli będą z Tobą kompatybilni i będzie się dobrze czuć w swoim towarzystwie śmiało możecie wspólne zdobywać świat i jechać na dłuższe wojaże. Ostatnią rzeczą na jaką będziesz mieć ochotę podczas swojego urlopu, to spędzanie  czasu w towarzystwie zrzędliwych ludzi,  od których nie będzie gdzie uciec.

2

Określ poziom spontaniczności

Każda osoba ma inny poziom spontaniczności. Niektórzy ludzie mogą płynąć z prądem, inni wolą zaplanować wszystko z dużym wyprzedzeniem. Ustal przed wyjazdem na ile twój wyjazd ma być spontaniczny. Które elementy są sztywne, np. data wyjazdu, czas pobytu, miejsca które chcesz odwiedzić,a  które są elastyczne. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

3

Miej ze sobą więcej muzyki, niż potrzebujesz

Jeśli jedziesz swoich samochodem to  masz większe pole do popisu. Nawet jeśli skończy Cię się playlista na odtwarzaczu MP3  i znudzi Cię radio zawsze pozostają płyty CD. Przed wyjazdem odśwież swoją playlistę lub kup płytę, którą chcesz mieć już od dawna. Muzyka zawsze umili Ci podróż i poprawi  Ci nastrój w razie potrzeby.

4

Poznaj swoją nawigację

Niezależnie od tego czy będziesz  korzystał z nawigacji TomTom, czy ze swojego smartphona zadbaj o wszystkie szczegóły. Zrób aktualizację mapy, sprawdź wyznaczoną trasę. Najlepiej miej przy sobie przynajmniej dwa urządzenia na których będziesz mógł polegać. Pamiętaj o ładowarkach i przenośnej baterii. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy.

5

Nie zapomnij wakacyjnej apteczki

Wakacyjna apteczka jest niezwykle ważna. Zrób sobie listę leków, których możesz potrzebować. Jeśli cierpisz na jakaś chorobę, która wymaga stałego przyjmowania leków, nie zapomnij uzupełnić ich zawartości przed wyjazdem. Podstawą powinny stanowić leki przeciwbólowe na bazie paracetamolu bądź ibuprofenu oraz leki na zatrucie pokarmowe. Nie zapomnij o  środkach  odkażających, plastrach, opatrunkach oraz preparatach na ukąszenia owadów. Sprawdź również zawartość apteczki pierwszej pomocy.

6

Napełnij swoją butelkę

Woda w trasie to podstawa. Żaden napój tak nie ugasi pragnienia jak woda. Zaopatrz się w kilka butelek. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz  miał potrzebę umycia rąk, bądź szybkiego odświeżenia. Pice wody to świetna metoda na dodatkowy  zastrzyk energii. .

7

Postaw na wygodne ubrania i buty slip –  on

Podczas podróży dobrze być ubranym w coś wygodnego i oddychającego. Postaw na styl sportowy, bluza, t- shirt i wygodne buty. Ważne, by nic nie krępowało ci ruchów. Nigdy nie wiesz, gdzie przyjedzie Wam zrobić postów. Postaw na szarości i kolory bardziej przygaszone, na których ewentualne plamy nie będą zbyt widoczne.

8

Zatrzymuj się w oznaczonych miejscach

Będąc w trasie czasami mamy ochotę na kubek gorącej kawy, obiad, bądź odpoczynek. Wybieraj miejsca, które oznaczone są na Twojej mapie, korzystaj z mobilnych aplikacji, wszystkie, co pomoże pomóc  Ci podjąć decyzję. Jeśli jesteś w drodze postaw na te miejsca, przy których na parkingu widzisz samochody innych podróżujących. Unikaj miejsc na uboczu, które wymagają zjeżdżania z trasy.

9

Zrób użytek ze swojego smartphona

Telefon w nowym miejscu może służyć Ci za Twoje osobiste biuro informacji. Korzystaj z aplikacji dla podróżujących. Zrób research, sprawdź miejsca, które warto odwiedzić, knajpy, zabytki, koncerty. Pozwoli Ci to jeszcze lepiej wykorzystać urlop.

10

Zwiedzaj oczami, ale nie zapominaj  o aparacie

Niektórzy uważają, ze podczas urlopu aparat powinien zejść na dalszy plan, a my powinniśmy cieszyć się chwilą. Inni natomiast bez aparatu nigdzie się nie ruszają. Zawsze trzeba go mieć w pogotowiu, by wszystko uwiecznić. My uważamy, że prawda leży pośrodku. Aparat to ważny gadżet, który pozwoli nam zachować  miłe chwile na dłużej. Będzie później co  wspominać, szczególnie gdy wybieracie się na wycieczkę w większym gronie. Róbcie zdjęcia, ale  pamiętajcie, że najważniejsze jest co zobaczycie. Tego nikt Wam nigdy nie zabierze.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *