SZUKAJ
Zdrowie
0

14 sposobów na okazywanie sobie wdzięczności: jak to robić i dlaczego, to jest aż tak ważne?

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym dzielimy się radością i miłością z najbliższymi, składamy sobie życzenia, choć na chwile zapominamy o problemach…

14 sposobów na okazywanie sobie wdzięczności: jak to robić i dlaczego, to jest aż tak ważne?

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym dzielimy się radością i miłością z najbliższymi, składamy sobie  życzenia, choć na chwile zapominamy o problemach. W tym wszystkim warto również zaleźć czas na podziękowanie ludziom, którzy uczynili nasze życie bardziej wartościowym.

Tak naprawdę jednak, to Ty jesteś osobą najbardziej odpowiedzialną za wprowadzenie zmian w swoim życiu, za podejmowane wybory, które niekiedy nie są łatwe, za konsekwencje swoich decyzji. W każdej chwili swojego życia, powinieneś być sobie wdzięczny, bo na to zasługujesz. Dlatego naukę dziękowania i wdzięczności rozpocznij od samego siebie. Gdyż bez Ciebie nic, co  Twoje nie może istnieć.

N

Na wojnie z samym sobą

Niekiedy,  to w jaki sposób decydujesz się spędzić swój czas, jest jedynie pretekstem do odwrócenia uwagi od samego siebie. Dbanie o innych, szukanie wiecznych rozrywek , pocieszanie się kolejnymi partnerami. To tylko pretekst do nierozwiązywania swoich wewnętrznych problemów, które w uśpieniu i na dłużą metę prowadzą do depresji oraz  psychicznego i fizycznego wyczerpania.

Jedyną metodą, która tak naprawdę może pozwolić Ci wyjść z tego dołka i zacząć się cieszyć życiem na nowo jest nauka wdzięczności. Zrób wysiłek, aby skoncentrować się na tym, co Ci się podoba w Twoim życiu. Każdego dnia bez względu na to, jak źle się czujesz napisz pięć rzeczy, za które chcesz podziękować. Na pewno takie są. Będziesz zaskoczony, jak to podejście zmieni Twoje dotychczasowe poczucie równowagi i dostrzeżenie tego prawdziwego celu wżyciu. Ostatecznie  dojdziesz do momentu, w którym zaczniesz dziękować za samego siebie, za to, że tak bardzo się starasz każdego dnia. Bo przecież tak jest, prawda?

Jednie w momencie, gdy w pełni zaakceptujesz samego siebie i będziesz pełen wdzięczności i uznania, będziesz mógł Tym wszystkim podzielić się z innymi. Dać im radość i miłość której potrzebują. Nie wiesz od czego zacząć? Oto 14 prostych sposobów, które pomogą Ci podarować sobie odrobinę wdzięczności każdego dnia. Zaczynamy!

1. Przestań karać siebie za to, że wciąż jesteś tak daleko celu, który sobie wyznaczyłeś. Zobacz jak daleko dotarłeś i oceń jak daleko chcesz jeszcze dojść.
2. Spójrz w lustro i zacznij siebie komplementować. Przecież możesz to robić każdego dnia.
3. Jeśli zauważysz, że zaczynasz mówić o sobie negatywnie, przestań natychmiast. Zacznij siebie komplementować.
4. Przyjmuj komplementy z wdzięcznością, i nie doszukuj się w nich drugiego dna.
5. Napisz na kartce 10 rzeczy, które w sobie kochasz i gdy tylko poczujesz się nieszczęśliwy zacznij je czytać.
6. Umów się na randkę z samym sobą.
7. Zjedź dodatkową porcję bez poczucia winy, jeśli to jest to, czego naprawdę chcesz.
8. Zrób listę rzeczy, których dokonałeś zmieniając życie innych.
9. Więcej się uśmiechaj.
10. Słuchaj własnego serca.
11. Regularnie poświęcaj czas na robienie rzeczy, które czynią Cię naprawdę szczęśliwym. Nawet jeśli to jest 30 minut w tygodniu bycia na siłowni, czy u kosmetyczni. Robisz to dla siebie.
12. Bądź bardziej ekspresyjny. Świat potrzebuje tego, co masz…
13. Zadaj sobie pytanie czego tak naprawdę chcesz, zamiast tego, co powinienem chcieć.
14. Napisz list do samego siebie, podziękuj w nim sobie, że jesteś sobą.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *