SZUKAJ
Zdrowie
0

2 powody (w tym jeden zdrowotny), dla których powinnaś wyrzucić przeterminowane kosmetyki

Kolor naszej skóry zmienia się przynajmniej dwa razy do roku. W lecie nasza skóra jest muśnięta słońcem, w zimie zaś wracamy do szarej rzeczywistość i pielęgnacji z poprzedniego sezonu…

2 powody (w tym jeden zdrowotny), dla których powinnaś wyrzucić przeterminowane kosmetyki

Kolor naszej skóry zmienia się przynajmniej dwa razy do roku. W lecie nasza skóra jest muśnięta słońcem, w zimie zaś wracamy do szarej rzeczywistość i pielęgnacji z poprzedniego sezonu. Wobec tego większość z nas w swojej kosmetyczne ma podkłady na obydwa sezony, niekiedy nawet, gdy zdarzy nam się kupić za ciemny pokład pozostawiamy go z nadzieją, że będzie dla nas dobry w lecie. Zanim jednak sięgniemy po pokład z zeszłego roku powinniśmy się dwa razy zastanowić. A przynajmniej raz, a dobrze!

Powód 1. - Najważniejszy

Gdyż dotyczący zdrowia. Naukowcy londyńskiego Uniwersytetu Metropolitan potwierdzili, że stare kosmetyki mogą zawierać niebezpieczną ilość szczepów potencjalnie śmiertelnych bakterii. Chodzi głównie o szczepy bakterii nazwie enterococcus faecalis, wywołujące np. posocznicę i zapalenie opon mózgowych.

Kolejną bakterią jest eubacterium, która zaś opowiada za bakteryjne zapalnie pochwy i może być jedną z przyczyn zapalenia żołądka oraz różnych innych poważnych infekcji. W innych przeterminowanych kosmetykach naukowcy wykryli również aeromonas, jedną z przyczyn zapalenia żołądka, jelit i zakażenia ran; staphlyoccocus epidermidis – bakterię odporną na antybiotyk; propionibacterium, jedną z głównych przyczyn trądziku i innych dolegliwości skórnych, jak i enterobacter, przyczyniającą się do zakażenia dróg moczowych i układu oddechowego.

5 kosmetyków, przesłanych  przez kobiety i blogerki z różnych angielskich miast,  zostało poddanych badaniom. Mimo, że jeden z nich miał dobrą ważność również zwierał niebezpieczny poziom wymienionych powyżej bakterii. Najwięcej bakterii zawierał róż, który stracił ważność 9 miesięcy temu, a także maskara (4 miesiące po terminie).

W tym momencie powinnaś przejrzeć swoją kolorówkę i pozbyć się kosmetyków, u których termin ważności już upłynął.

Kupując nowe kosmetyki zwracaj uwagę na ich pojemność, wybieraj te mniejsze, lub sprawdzone, które wiesz, że zostaną zużyte zanim się przeterminują.

Powód 2. Kolor

Z reguły wychodzimy z założenia, że nasza skóra wygląda tak samo, jak zeszłej zimy. Jednak nie zdajemy sobie sprawy jak  wiele czynników mogło zmienić jej odcień, uszkodzenia spowodowane przez słońce, styl życia, dieta, wpływ klimatu – to wszystko ma znaczenie. Tę zmianę możemy dostrzec niekiedy  tylko przy dziennym oświetleniu… Żadna z nas nie lubi, gdy na linii szczęki pojawia się ta niepokojąca granica, która zdradzi nasz makijaż. Przecież wolimy, żeby wszyscy myśleli, że to naturalne piękno.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *