SZUKAJ
Zdrowie
0

20 mini rad dla odchudzających się – część pierwsza

Te osoby, które zdecydowały się zrzucić parę kilo choć raz w swoim życiu wiedzą, że to nie jest taka prosta sprawa. My przygotowaliśmy dla was listę drobiazgów, które mogą Wam pomóc wytrwać w swoich postanowieniach….

20 mini rad dla odchudzających się – część pierwsza

Te osoby, które zdecydowały się zrzucić parę kilo choć raz w swoim życiu wiedzą, że to nie jest taka prosta sprawa. My przygotowaliśmy dla was listę drobiazgów, które mogą Wam pomóc wytrwać w  swoich postanowieniach.

1.Pij dużo wody. Często pragnienie mylimy z głodem. Następnym razem, gdy poczujesz pragnienie na małe co nieco, sięgnij najpierw po wodę. Picie płynów sprawia również, że mamy wrażenie pełnego żołądka. Niektórzy specjaliści zalecają picie wody lub mrożonej herbaty przez rozpoczęciem posiłku. Pij również w trakcie jedzenia, żeby pokarmy zyskałby objętość i masę.

2. Stawiaj przed sobą tylko realne cele. W ciągu tygodnia powinno się schudnąć najwyżej 04, -0,9 kg. Większość specjalistów jest zdania, że zrzuciwszy pierwsze 4,5 kg trzeba zrobić dłuższą przerwę i utrwalić do obniżenie wagi zanim zaczniemy zrzucać następne kilogramy.

3. Czasami można zaszaleć. Jeśli dwa razy na 21 posiłków pozwolisz sobie zjeść wszystko, na co masz ochotę, to nie zrobisz sobie takiej wielkiej krzywdy i dalej będziesz tracić na wadze. I nie będziesz mieć wrażenia, że nie umartwiasz.

4. Policz do 10! Z badań naukowych wynika, że fala głodu trwa zaledwie 10 minut. Zanim więcej dasz upust swym zachciankom, odczekaj 10 minut. Wykorzystaj ten czas by zrobić coś pożytecznego, zrób coś, co masz do załatwienia. I uciekaj z kuchni !

5.Jedz częściej. Osoby, które zdołały utrzymać spadek wagi dłużej niż 2-3 lata jedzą przeciętnie 5 razy dziennie. Lekkie, częste posiłki sprawiają, że nie czujesz głodu, jesteś ożywiony masz lepszy nastrój, nawet szybszą przemianę materii – ba sam proces trawienia zużywa energię.

6.Jedno postanowienie na tydzień. Nie przeciągaj struny. Jeśli postanowisz zmienić zbyt wiele rzeczy naraz, to prędzej, czy później padniesz  we frustrację i dasz z wygraną. Lepiej działać stopniowo: jedna zmiana (na przykład postanowienie, by jeść jeden owoc dziennie) na tydzień.

7.Zacznij od 10 procent. Ci, którzy w pierwszej fazie nastawiają się na osiągnięcie 10 procent długoterminowego celu, mają większe szanse, że zrealizują go w całości. Zarzucenie pierwszego kilograma daje największe korzyści zdrowotne, bo najpierw tracimy tłuszcz zgromadzony na brzuchu, a on jest najniebezpieczniejszy.

8. Doprawiaj potrawy salsą. Ten pikantny sos może zastępować majonez. Podnosi smak i aromat potraw, a nie dodaje tłuszczu. Sałatkę z tuńczyka połącz z salsą z odrobiną chudego jogurtu. Smaruj nią wegetariańskie hamburgery, podawaj do drobiu i ryby.

9. Odejmij jedną trzecia. Jeśli jadasz w restauracji czy barze, powściągnij pokusę, by zjeść wszystko co jest na Twoim talerzu. Zawsze możesz poprosić kelnera o torebkę na resztki i jedną trzecia porcji włóż do tej torebki. Zabierz do domu, będziesz mieć lunch na następny dzień. W domu również staraj się nakładać na talerz o jedną trzecią mniej. Tym sposobem możesz ująć sobie dziennie 500 kcal.

10. Zrezygnuj z alkoholu. Pamiętaj, że alkohol to źródło kalorii. Piwo 0,35 l dostarcza 150 kcal; 100 ml wina – 85 kcal. Koktajl margarita to już już bomba kaloryczna. Jeszcze gorsze są gęste słodkie koktajle kremowe. Zatem jeśli chcesz zrzucić nadmiar kilogramów pij raczej wodę lub zieloną herbatę.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!