SZUKAJ
Moda i Uroda
0

5 produktów pochodzenia naturalnego, których nigdy nie powinnaś nakładać na twarz

Jeśli coś jest pochodzenia naturalnego, nie oznacza, że jest dobre dla Twojej skóry. Oto 5 składników, które mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku…

5 produktów pochodzenia naturalnego, których nigdy nie powinnaś nakładać na twarz

Jeśli coś jest pochodzenia naturalnego, nie oznacza, że jest dobre dla Twojej skóry. Oto 5 składników, które mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku po włączeniu ich do codziennej pielęgnacji.

 

Cytryna  

 

Wiemy, ze witamina C pozwala walczyć z przebarwieniami na skórze i opóźnia proces starzenia.  Jednak cytryna mimo, że jest w stu procentach naturalna niszczy skórę. Cytryny mają pH równe 2, gdy skóra około 6, 5, co sprawia, że cytryna jest tak bardzo kwaśna. Przez to może podrażniać skórę i zakłócić równowagę kwasową. Oprócz tego cytryna jest fitotoksyczna, co oznacza, ze może powodować oparzenia chemiczne.

 

cytryna (2)

Soda oczyszczona

Kolejnym składnikiem, którego powinnaś unikać jest soda oczyszczona. Soda jest na drugim krańcu spektrum pH: ma pH9, co oznacza, że jest wysoce zasadowa. Przez to przełamuje barierę skóry i mocno ją wysusza, to z kolei sprawia, że skóra jest bardziej podatna na infekcje bakteryjne.

 

Bicarbonate in a wooden spoon

Fot:  omon.pl

 

 Pasta do zębów

Na naszej liście nie mogło zabraknąć również pasty do zębów. Pewnie jesteście zaskoczeni, gdyż bardzo często niektórzy sięgają po pastę w leczeniu trądziku i opryszczki. Zanim się nią wspomożemy, warto to przemyśleć dwa razy.  Nie tylko pasta, która podrażnia skórę i jest wysoce alkaliczna nie powinna być nakładana na skórę, ale każda,  nawet ta składająca się tylko z naturalnych składników.

 

pastagiphy

Cukier

Cukier jest bardzo często elementem składowym peelingów do ciała.  Pamiętajcie jednak, że skóra twarzy potrzebuje delikatnego złuszczania. Szorowanie twarzy cukrem tylko ją podrażni.

 

cukier

Biały Ocet

Biały ocet posiada bardzo wysokie pH i nie powinien być stosowany na skórę. To potężny środek czyszczący,  który bardziej zaszkodzić naszej cerze niż jej pomoże.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *