SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

6 rzeczy, które powinny zniknąć z Twojego salonu

Jeśli jesteś w domu przejdź do swojego salonu (tym, co są w pracy proponujemy zamknąć oczy i skorzystać ze swojej wyobraźni). Co teraz widzisz? Przestrzeń, która…

6 rzeczy, które powinny zniknąć z Twojego salonu

Jeśli jesteś w domu to  przejdź do swojego salonu (tym, co są w pracy proponujemy zamknąć oczy i skorzystać ze swojej wyobraźni). Co teraz widzisz? Przestrzeń, która odzwierciedla Twoją designerską duszę? Czy raczej zagracony pokój, który jest pełen zbędnych przedmiotów. Jeśli wybierasz to drugie mamy dla Ciebie listę rzeczy, które powinieneś  usunąć ze swojego salonu. Korzystając z naszych porad i idąc za ciosem poczujesz ulgę i satysfakcję. A główne pomieszczenie Twojego domu zyska nowe oblicze.

 

1

Widoczne przewody

Mimo, że dla Ciebie jako stałego domownika stały się one praktycznie niewidoczne nie myśl, że reakcja Twoich gości będzie taka sama. Mimo, że nie zauważasz ich jak są na wierzchu, to obiecujemy, że zaważysz zmianę gdy one zniknął. Całe wnętrze stanie się świeższe i mniej zaśmiecone, a uwaga zostanie przykuta do zabawnych elementów wystroju, a nie jego funkcjonalnej strony.

Fot: apartmenttherapy.com

2

Za dużo elementów

W naszych mieszkaniach, czy domach to salon jest miejscem, w którym znajduje się najwięcej elementów dekoracyjnych. Mamy tendencję do dekorowanie tego pokoju i dodawania do niego rzeczy, systematyczne  przez cały rok. Za każdym razem jesteś podekscytowany, że nadajesz wnętrzu nowy charakter. Z pozoru te małe rzeczy nie są niebezpieczne, ale z czasem, z  miesiąca na miesiąc mogą się przerodzić naprawdę w pokaźne zbiory. A ty zamiast zamieniać elementy dorzucasz kolejne, zmniejszając tym samym przestrzeń pokoju. Schowaj kilka ramek i poduszek, a od razu poczujesz różnicę.

Fot: apartmenttherapy.com

3

Bałagan na stoliku do kawy

Popatrz  teraz na twój stolik. Doskonale wiesz, o co chodzi? Od naczyń, po książki, piloty i inne gadżety codziennego użytku… twój stolik staje się istnym magnezem, który przyciąga wszystko, co chcesz mieć pod ręką. Co prawda może to być praktyczne, ale na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie. Czy nie przyjemniej byłoby zostawić stolik do wypicia wspólnej kawy, czy pogrania w grę planszą. Nie musisz od razu wszystkiego z niego zabierać. Posegreguj rzeczy i stolik od razu stanie się bardziej przydatnym meblem. Dostrzeżesz w nim pozostałe funkcje.

Fot: apartmenttherapy.com

4

Niewygodne i źle rozmieszczone siedzenia

Jeśli w Twoim salonie znajdują się krzesła bądź fotele na których z różnych powodów nie lubisz siadać zastąp je nowymi. Trzymanie mebli, które są niepraktyczne tylko zagraca całe wnętrze.

Fot: apartmenttherapy.com

5

Martwe, puste, nudne rogi

Ponieważ Twój salon zazwyczaj zyskuje miano serca całego domu, gdyż  to w nim toczy się główne życie mieszkańców, powinieneś również zwrócić uwagę na tylko z pozoru niewidoczne rogi. W zależności od wielkości, układu i konfiguracji mogą one stać się centralnym punktem mieszkania bądź ledwo zauważalnym miejscem. Nasza rada jest taka, by zagospodarować je tak, by stanowiły uzupełnienie całego wnętrza, a nie zupełnie odrębny element.

Fot: apartmenttherapy.com

6

Złe światło

Jeśli zadbałeś o to,  by w Twoim pokoju pojawiła się ładna stylowa lampa, żyrandol, świece to pozbądź się złego oświetlenia. Żarówki w uchwytach, które rzucają blask, oświetleniowe oprawy – wszystko, co nie spełnia Twoim wymagań powinno zniknąć.

Fot: apartmenttherapy.com

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *