SZUKAJ
Zdrowie
0

7 rzeczy, których nie usłyszysz od nikogo na temat odchudzania…

Podjęłaś decyzję… chcesz coś zmienić w swojej sylwetce? Cel misji – zrzucić zbędne kilogramy. To świetnie, jednak zanim przystąpisz do pracy powinnaś pamiętać, że proces …

7 rzeczy, których nie usłyszysz od nikogo na temat odchudzania…

Podjęłaś decyzję… chcesz coś zmienić w swojej sylwetce? Cel misji – zrzucić zbędne kilogramy. To świetnie, jednak zanim przystąpisz do pracy powinnaś pamiętać, że proces przez który zamierzasz przejść, rządzi się swoimi prawami. Istnieją rzeczy, których nikt nie powie Ci na temat odchudzania. Dlatego zanim przystąpisz do działania zobacz, co mamy na myśli!

1

Odchudzanie to nie walka z ciałem, a z umysłem

Musisz pamiętać, że to co dzieje się w Twojej głowie ma bardzo duży wpływ na to, jak funkcjonuje i wygląda Twoje ciało. Bez zapału, silnej woli i chęci do działa nić nie wskórasz. Wyznaczenie sobie celu i powiedzenie „że muszę schudnąć 5 kg” to dopiero początek drogi. Aby pozbyć się zbędnego balastu musisz być silna psychicznie i gotowa na ciężką pracę. Nie ma taryfy ulgowej. Musisz się zaprogramować na sukces, a na pewno go osiągniesz!

2

Konsekwencja w działaniu

Już wiesz, że musisz mieć dobre nastawienie, teraz zadbaj o motywację. Bez niej będzie Ci ciężko osiągnąć wyznaczony  cel. Brutalna prawda jest taka, że nawet je jeśli uda Ci się zrzucić upragnione 5 kg to nie oznacza, że wygrałaś wojnę o zgrabną sylwetkę. To jednie pierwsza potyczka. Dlaczego? Jeśli wrócisz do dawnych nawyków żywieniowych, szybko odzyskasz je z powrotem. Decyzja o zmianie żywienia powinna być świadoma i przygotowana pod ciebie byś mogła ją kontynuować przed całe swoje życie, a nie tylko czas, gdy uważasz, że jesteś na diecie. Zrób to dla siebie, a nie po to by wyglądać dobrze na wielkiej imprezie, weselu, czy wakacjach. Zmień swoje nawyki żywieniowe i bądź konsekwentna w działaniu. Tylko wówczas osiągniesz sukces.

3

Nie wszystkie węglowodany w diecie są złe!

Zapomnij o micie, który funkcjonuje w świecie fitnessu i zdrowego odżywiania. Nie wszystkie węglowodany są złe i tuczą. Oczywiście są takie, których powinnaś się wystrzegać nawet, gdy nie jesteś na diecie. Cała filozofia w tym, by dokonać mądrego wyboru. Wśród węglowodanów znajdziesz również takie, które wspomogą Twoją walkę o zgrabną sylwetkę. Pamiętaj, że stanowią one ogromne i niedoceniane źródło energii dla naszego ciała. Dlatego nie wolno Ci z nich całkowicie zrezygnować.

4

70% Twojego sukcesu to dieta, 30% to ćwiczenia

Tego chyba nigdy nie przestaniemy Wam powtarzać! Odchudzanie to nie tylko zmiana swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych, ale również aktywność fizyczna. W zmianie Twojego stylu życia nie powinno zabraknąć tego czynnika. Nawet jeśli nie jesteś typem sportsmenki nie powinnaś się poddawać. Zdecyduj się na taką dyscyplinę, którą chciałabyś uprawiać. Być może w końcu znajdziesz czas na wymarzoną jogę. To świetna forma aktywności dla wszystkich mam. Jeśli bolą Cię plecy po całym dniu siedzenia przy komputerze zdecyduj się na basen. Sport to nie tylko siłownia. Będziesz miło zaskoczona tym, jak bardzo zmieni się Twoje ciało. Jeśli masz problem z wyborem aktywności dla siebie kliknij link – wybierz rodzaj aktywności fizycznej, który najbardziej do Ciebie pasuje.

5

Zmiany nie zawsze są łatwe

Nawet te pozytywne zmiany dla naszego organizmu nie zawsze są czymś komfortowym. Jeśli dotychczas sięgałaś po gotowe przysmaki jadłaś fast foody nie spodziewaj się, że Twój organizm od razu będzie zadowolony w wprowadzonych zmian. Pamiętaj, że do złych nawyków bardzo łatwo się przyzwyczaić, a trudniej od nich odejść. W tym przypadku będzie podobnie. Potrzeba czasu, sporo zapału, konsekwencji by przyzwyczaić się do nowego trybu życia. Nie będziemy Cię okłamywać, będzie ciężko. Mogą pojawić się łzy i chwile zwątpienia, ale to wszystko minie. W gorszych momentach, pamiętaj jaką drogę przeszłaś i że nie wolno Ci się poddawać, robisz to dla siebie, dlatego walcz dziewczyno!

6

Cukier i alkohol opóźnią Twój sukces

Jeśli do tej pory łudziłaś się, że będzie inaczej to przestań to robić. Jeśli naprawdę zależy Ci na tym by zrzucić kilka kilogramów musisz podejść do swoich postanowień bardzo poważnie. Nie sięgaj po kieliszek wina, gdy masz doła. Zapomnij o piwku ze znajomymi na mieście . Nie zachodź do każdej cukierni, którą napotkasz na swojej drodze. Albo jesteś gotowana na zmiany, albo tylko udajesz. Podejmij decyzję już teraz!

7

Wiek nie ma żadnego znaczenia

Bardzo częstą wymówką jest wiek, o tak moje drogie. Nie ta przemiana materii, dorosłej osobie trudniej zmienić nawyki. Może i trudniej, ale to nie oznacza, że nie da się tego zrealizować. Podejdź do tego w ten sposób, jesteś starsza, a tym samym bardziej świadoma swoich decyzji. To działa na Twoją korzyść. Niezależnie od tego, czy masz 24, 34, a może 50 lat, jeśli będziesz konsekwentna w działaniu i zmotywowana uda Ci się osiągnąć sukces. Nie wierzysz? Spróbuj! Nie będziesz żałować… nigdy nie jest za późno na pozytywne zmiany.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *