SZUKAJ
Zdrowie
0

ABA Samoleczenia

Samoleczenie jest zapewne starsze niż sama medycyna i farmacja. Obecnie możemy je rozumieć nie tylko jako profilaktykę, ale także jako terapię najczęstszych dolegliwości oraz kontynuację leczenia schorzeń przewlekłych…

ABA Samoleczenia

Samoleczenie jest zapewne starsze niż sama medycyna i farmacja. Obecnie możemy je rozumieć nie tylko jako profilaktykę, ale także jako terapię najczęstszych dolegliwości oraz kontynuację leczenia schorzeń przewlekłych. Samoleczenie powinno przebiegać w sposób świadomy i zdyscyplinowany, po konsultacji z lekarzem i farmaceutą. I wówczas pomaga naszemu zdrowiu.

O samoleczeniu możemy mówić również gdy czujemy, że coś się dzieje nie tylko z naszym organizmem, ale temat spychamy na zasadzie „samo przejdzie”. Próbujemy wtedy doraźnie, w sposób nieprzemyślany jakoś sobie pomóc. Zanim zdecydujemy się na stosowanie preparataów leczniczych na własną rękę powinniśmy poznać ABC samoleczenia:

1. Przed zażyciem każdego leku zawsze uważnie przeczytaj załączoną ulotkę, jeśli masz wątpliwości, poradź się farmaceuty.
2. Nigdy nie ignoruj przeciwwskazań i ograniczeń wiekowych stosowania leku.
3. Nie podchodź bezkrytycznie do reklam leków.
4. Jeśli po kilku dniach objawy i dolegliwości nie ustąpią niezwłocznie udaj się do farmaceuty lub lekarza.
5. Zaopatruj się w leki w aptekach, a nie w kioskach ruchu i na stacjach benzynowych – nie masz bowiem pewności, że są właściwie przechowywane; kupując lek w Internecie po okazyjnej cenie, nie masz gwarancji jego pochodzenia.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!