SZUKAJ
Kultura
0

Adopcja zwierzaka – krok po kroku

Masz dobre serce i chcesz zaopiekować się jednym z nich? Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda adopcja zwierzaka krok po kroku…

Adopcja zwierzaka – krok po kroku

Polskie schroniska dla zwierząt są obecnie przepełnione, przebywa w nich ponad 100 tysięcy psów i 26 tysięcy kotów. Masz dobre serce i chcesz zaopiekować się jednym z nich? Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda adopcja zwierzaka krok po kroku.

 

1. Wizyta w schronisku

 

Anna Maj-Ziędalska, która jest koordynatorką schroniska w Korabiewicach zachęca do odwiedzenia najbliższego schroniska lub przejrzenia jego strony internetowej, gdzie wstępnie można wybrać zwierzątko. Należy zwrócić uwagę, że w każdym schronisku adopcja zwierzaka może się nieco różnić. Konkretne informacje dotyczące procedury znajdziesz na stronie danej placówki.Pytania i odpowiedzi

 

2. Pytania i odpowiedzi

 

Przygotuj się na całą serie pytań dotyczących Twojego stylu życia. Bywa również i tak, że opiekun chce obejrzeć miejsce w którym zamieszka zwierzę, dzięki temu pracownicy mają pewność, że będzie ono miało zapewnione podstawowe potrzeby życiowe.

Jeżeli nigdy nie byłeś właścicielem psa czy kota to zapytaj, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Pamiętaj, że nikt nie zna ich tak dobrze jak ludzie tam pracujący.

 

3. Pierwsze wrażenia

 

Pies, który Ci się spodobał wydaje się agresywny? Niektóre czworonogi boją się ludzi i straciły do nich zaufanie. Adopcja zwierzaka to nie wybór najładniejszej zabawki ze sklepu, dlatego zapoznaj się z historią psiaka, porozmawiaj z opiekunem i podaruj mu drugą szansę.

 

Adopcja zwierzaka

 

4. Koszt

 

Wszystko zależy od danego schroniska, jednak większość placówek tego typu wymaga jedynie pokrycia kosztów przewiezienia zwierzaka do domu.

Jeżeli występują jakiekolwiek opłaty to są to symboliczne kwoty w wysokości 35zł za psa i 15zł za kotka. Możesz być pewien, że Twoje pieniądze zostaną dobrze wydane, a radość i wdzięczność zwierzaka jest bezcenna.

5. Pierwszy spacer

 

Jak już wspominaliśmy adopcja zwierzaka to nie zakup zabawki, dlatego nim weźmiesz, któregoś z nim do domu, najpierw wybierzcie się na wspólny spacer i sprawdź czy aby na pewno nadajecie na tych samych falach. Należy pamiętać, że żadne z nich nie trafiło tam bez powodu, przeżyły wiele i niektóre zwierzęta są po prostu bardziej lękliwe, w takim wypadku pracownik musi obdarzyć zaufaniem nową osobę – takie są wymogi.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *