SZUKAJ
Kultura
0

Alicia Keys rezygnuje z makijażu, a powód dla którego to zrobiła, inspiruje inne kobiety!

Tej kobiety nikomu nie trzeba przedstawiać – nieprzeciętny głos, niesamowity talent, a w dodatku przyjazna i ciepła wobec innych. Taka właśnie jest Alicia Keys. Wokalista w ramach wzmacniania…

Alicia Keys rezygnuje z makijażu, a powód dla którego to zrobiła,  inspiruje inne kobiety!

Tej kobiety nikomu nie trzeba przedstawiać – nieprzeciętny głos, niesamowity talent, a w dodatku przyjazna i ciepła wobec innych. Taka właśnie jest Alicia Keys. Wokalista w ramach wzmacniania poczucia własnej wartości postanowiła przestać się malować.

 

My, kobiety  mamy wyprany mózg, bo przez lata przekonywano nas, że musimy być szczupłe lub sexy, pożądane, idealne. Byłam zmęczona tym ciągłym osądzaniem nas. Ciągłą stereotypizacją w mediach, przez co prawie uwierzyłyśmy, że noszenie normalnego rozmiaru nie jest normalne, a niebo jest zamknięte dla dziewczyn plus-size. Albo to przesłanie, że bycie sexy oznacza bycie nagą. Za każdym razem, kiedy wychodziłam z domu, martwiłam się, czy mam odpowiedni makijaż: a co jeśli ktoś będzie chciał zrobić zdjęcie?? A co, jeśli to OPUBLIKUJE??? Tak myślałam, szczerze, choć pełno w tym było niepewności, sztuczności. I, co najbardziej przytłaczające, opierało się zbyt mocno o to, co inni myślą o mnie” – powiedziała Alicia.

 

 

Każda wewnętrzna zmiana,  musi mieć gdzieś swój początek. W przypadku piosenkarki  stała się nim fotografka Paola, której udało się namówić Alicię na to, by pozwoliła się sfotografować bez makijażu. Wykonane zdjęcia miały promować najnowszą płytę wokalistki. Gwiazda początkowo nie czuła się komfortowo, ale to doświadczenie w rezultacie pozwoliło się jej poczuć lepiej we własnej skórze.

 

Let's do this! ? ? ? #UCLFinal

A photo posted by Alicia Keys (@aliciakeys) on

 

Osobie publicznej, która ciągle jest na świeczniku, i często narażona jest na krytykę ze strony innych, trudniej jest się zdecydować na taki krok.

Oczywiście nie chodzi o to, byśmy całkowicie wyrzekły się makijażu. Jeśli makijaż dodaje Ci pewności siebie i sprawia, że czujesz się szczęśliwsza każdego dnia,  rób go! Natomiast jeśli czujesz, że wykonujesz go z konieczności i sama wolisz siebie saute, rezygnuj z niego na jakiś czas! Ty sama kreujesz swój świat i siebie samą!

Alicia dodaje: „Nie chcę się już więcej zakrywać. Ani twarzy, ani moich myśli, ani duszy, ani marzeń, ani wewnętrznych walk, ani moich emocji. Niczego”.

 

Każdą zmianę najlepiej zaczynać od samych siebie. Jeśli mamy wsparcie w bliskich, łatwiej nam pewne rzeczy zaakceptować. Mąż Alicii popiera ją całkowicie, aby pokazać, że jest dla niej wsparciem,  podzielił się pięknym zdjęciem z sesji bez makijażu, którą jego żona zrobiła dla „Vanity Fair”. Makijaż wydaje się być zbędny, prawda?

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *