SZUKAJ
Motoryzacja
0

Auta GMC przypomną o dziecku na tylnym siedzeniu

Co roku docierają do nas równie przykre historie. Wysokie temperatury, dzieci pozostawione na tylnym siedzeniu auta, bez włączonej klimatyzacji, do tragedii nie trzeba wiele…

Auta  GMC przypomną o dziecku na tylnym siedzeniu

Co roku  docierają do nas równie przykre historie. Wysokie temperatury, dzieci pozostawione na tylnym siedzeniu auta, bez włączonej klimatyzacji, do tragedii nie trzeba wiele. Aby temu zapobiec  GMC  wprowadzi system Rear Seat Reminder. Początkowo będzie on jedynie dostępny w modelach Acadia. Ma on za zadanie ostrzegać, że na tylnym siedzeniu znajduje się ktoś, kto może zostać uwięziony w samochodzie.

 

System może wysłać sygnał ostrzegawczy kierowcy na kilka sposobów – pięć sygnałów dźwiękowych oraz komunikat ostrzegawczy pojawiający się na głównym wyświetlaczu. Ma on również przypomnieć o niezaryglowanych tylni drzwiach. Kierowca zostanie powiadomiony niezależnie od temperatury  panującej w środku jak i na zewnątrz. Gdyż mimo, iż większość takich tragedii dzieje się w sezonie letnim, to jednak zdarzają się wpadki, gdzie równie winny  temu jest mróz. Pogody nie możemy zmienić, ale może być bardziej czujni.

 

 

Oczywiście wprowadzenie nowego  sytemu nie jest w stanie zastąpić troski samych opiekunów, którzy zawsze powinni pamiętać o swoich pociechach. Jednak jeśli dzięki tej technologii, chociaż jedno życie ma zostać uratowane,  naprawdę warto. Z drugiej strony jakże smutny jest fakt, że trzeba o tym przypominać.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *