SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Balkon – kawałek ogrodu w każdym domu

Poranna kawa, śniadanie, romantyczna kolacja – w ciepłe wiosenne dni każdą chwilę warto wykorzystać na delektowanie się piękną pogodą. Idealnym miejscem, gdzie możemy spożywać posiłki na świeżym powietrzu bez wychodzenia …

Balkon – kawałek ogrodu w każdym domu

Poranna kawa, śniadanie, romantyczna kolacja – w ciepłe wiosenne dni każdą chwilę warto wykorzystać na delektowanie się piękną pogodą. Idealnym miejscem, gdzie możemy spożywać posiłki na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu, jest balkon. Przestrzeń tę można zaaranżować również do własnej uprawy ziół czy małych warzyw.

Fot: Materiały prasowe

Balkon_IKEA (6)

Balkon to pomieszczenie, które po zimie często zostaje zapomniane i niestety rzadko w pełni wykorzystane. A przecież tak niewiele trzeba, aby służył nam nie tylko jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania czy suszenia prania. Wystarczy porządnie go wysprzątać i odpowiednio zagospodarować, by w środku prywatnego, balkonowego ogrodu oddawać się błogiemu lenistwu, poczytać książkę czy wypić poranną filiżankę kawy.

Fot: Materiały prasowe

Balkon_IKEA (2)

Błędem jest myślenie, że „ziołoogrodnictwo” to propozycja tylko dla działkowiczów,  czy osób mieszkających na wsi. Nawet mieszkając na ósmym piętrze i mając malutki balkon, możemy ubrudzić sobie ręce ziemią, posadzić nie tylko piękne kwiaty, ale też własne warzywa lub zioła – mówi Natalia Leszczyńska, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA.

 

Fot: Materiały prasowe

Balkon_IKEA (7)

Fot: Materiały prasowe

W założeniu domowego ogródka na balkonie pomoże np. funkcjonalna ławka do upraw. Ma wytrzymały blat, idealny do sadzenia roślin oraz praktyczne miejsce do przechowywania nasion, narzędzi i innych przedmiotów. Przede wszystkim jednak zmieści się na większości miejskich balkonów. Często mówi się, że aby samemu uprawiać rośliny trzeba poświęcać temu wiele czasu i uwagi. Dzięki specjalnym balkonowym szklarniom czy samonawodniającym się doniczkom, proste uprawy nie wymagają już ciągłego skupienia naszej uwagi.

Fot: Materiały prasowe

Balkon_IKEA (4)

Fot: Materiały prasowe

Balkon_IKEA (5)

Fot: Materiały prasowe

odrs09a

odrs09a

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *