SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Balkon to magiczne miejsce – odkryj je na nowo

W ciepłe wiosenne dni chcielibyśmy spędzać jak najwięcej czasu pod gołym niebem. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na wyprawę poza miasto…

Balkon to magiczne miejsce – odkryj je na nowo

W ciepłe wiosenne dni chcielibyśmy spędzać jak najwięcej czasu pod gołym niebem. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na wyprawę poza miasto. Jest na to sposób – odpowiednio urządzony balkon będzie doskonałym miejscem do leniuchowania na słońcu, wspólnych śniadań, a nawet romantycznej kolacji we dwoje.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez IQS dla IKEA, 75% ludzi w dużych miastach mieszka w blokach lub budownictwie wielorodzinnym, a 25% posiada dom z ogrodem. Z kolei aż 60% mieszkań ma balkon.

– Rzadko jednak korzystamy w pełni z możliwości, jakie stwarza nam jego posiadanie – mówi Agnieszka Gryczyńska, Zastępca Kierownika Sprzedaży w IKEA Kraków. – A szkoda, bo odpowiednio zagospodarowany może służyć nie tylko jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania czy suszenia prania. To przecież idealne miejsce na codzienny relaks przy dobrej książce, popołudniową kawę, a nawet spotkania ze znajomymi. Zadbany i ukwiecony balkon jest też najlepszą wizytówką naszego domu. W końcu to jedyna część mieszkania, którą widać z zewnątrz – dodaje Agnieszka Gryczyńska.

Wraz z początkiem „sezonu ogrodowego” wiele sklepów wprowadza do swojej oferty tzw. meble balkonowe. To bardzo dobra wiadomość dla klientów, bo jest naprawdę z czego wybierać.

Fot: Materiały prasowe: IKEA

Nową kategorię mebli oferuje również IKEA, która – do czego zdążyła już nas przyzwyczaić – proponuje sprytne i funkcjonalne rozwiązania, świetnie sprawdzające się zarówno na małych, jak i większych przestrzeniach. Szwedzcy projektanci nie zapomnieli też o wiosenno-letniej kolekcji dodatków, które ożywią każdy balkon.

B

alkon może nam służyć na wiele sposobów

Większość z nas wykorzystuje balkon jako dodatkową przestrzeń do przechowywania, np. roweru, pustych słoików czy opon zimowych. Nie ma w tym oczywiście nic złego, jednak – szczególnie wiosną i latem – warto zadbać o to, aby balkon spełniał nie tylko funkcję dodatkowego magazynu.

– Aby zyskać przestrzeń do wypoczynku, wcale nie musimy rezygnować w przechowywania rzeczy na balkonie – mówi Agnieszka Gryczyńska, Zastępca Kierownika Sprzedaży w IKEA Kraków. – Dzięki odpowiednio dobranym meblom i akcesoriom z łatwością dopasujemy go do własnych potrzeb. Na niewielkich przestrzeniach świetnie sprawdzą się np. lekkie, składane stoły, krzesła czy leżaki, które możemy rozstawić, kiedy chcemy poczytać książkę, napić się kawy z przyjaciółką czy po prostu poleżeć, i złożyć, gdy potrzebujemy więcej miejsca – dodaje Agnieszka Gryczyńska.

Fot: Materiały prasowe IKEA

Dobrym rozwiązaniem są też artykuły pozwalające maksymalnie wykorzystać przestrzeń w narożnikach (narożne stojaki na kwiaty czy półki) oraz wielofunkcyjne przedmioty, takie jak np. ława do siedzenia, będąca jednocześnie pojemną skrzynią. Warto też pomyśleć o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Na balkonie świetnie sprawdzi się parasol, o odpowiednio wyprofilowanym kształcie, umożliwiającym rozłożenie go bezpośrednio przy ścianie lub balustradzie balkonu. Pamiętajmy również o dodatkach. Kolorowe poduszki, dywaniki, ozdoby, świeczki czy materiały do nakrywania stołu, w żywych kolorach i wyrazistych wzorach, nie tylko zapewnią komfort, ale przede wszystkim pomogą stworzyć odpowiedni nastrój. Natomiast przy pomocy miękkiej pościeli i wygodnych leżaków przekształcimy balkon w letnią sypialnię pod gwiaździstym niebem.

Fot: Materiały prasowe IKEA

Balkon to też, wbrew pozorom, całkiem niezłe miejsce na domowy ogródek. Przy jego aranżacji pomogą doniczki, skrzynki, kwietniki, stojaki oraz półki ścienne – mówi Agnieszka Gryczyńska, Zastępca Kierownika Sprzedaży w IKEA Kraków – Z myślą o miłośnikach ogrodnictwa wprowadziliśmy do sprzedaży specjalne zestawy, które zawierają wszystko, co niezbędne do założenia własnej uprawy ziół i warzyw – dodaje Agnieszka Gryczyńska.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!