SZUKAJ
Zdrowie
0

Bezpłatna aplikacja PelviFly News uczy kobiety jak dbać o mięśnie dna miednicy

Gdzie są mięśnie dna miednicy? Jak prawidłowo siedzieć? Jak poprawnie oddychać podczas ćwiczeń? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w aplikacji edukacyjnej PelviFly News, która przypomina kobietom o mięśniach, których nie widać…

Bezpłatna aplikacja PelviFly News uczy kobiety jak dbać o mięśnie dna miednicy

Gdzie są mięśnie dna miednicy? Jak prawidłowo siedzieć? Jak poprawnie oddychać podczas ćwiczeń? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w aplikacji edukacyjnej PelviFly News, która przypomina kobietom o mięśniach, których nie widać.  

 

Problem nietrzymania moczu nie jest tylko problemem kobiet dojrzałych. Do uszkodzeń mięśni dochodzi podczas porodów oraz mocno obciążających treningów. Bez profilaktyki  i rehabilitacji dolegliwości pogłębiają się i w ostateczności jedynym rozwiązaniem staje się operacja. Ważne jest edukowanie kobiet zarówno o konieczności ćwiczenia mięśni dna miednicy, jak i dbania o nie każdego dnia, np. prawidłowym siedzeniem.

 

PelviFly News

Jest to pierwsza polska aplikacja edukacyjna dotycząca mięśni dna miednicy. Została opracowana przez polskich naukowców – prowadzącą projekt była Urszula Herman, doktorantka Collegium Medicum UJ, założycielka startupu PelviFly – systemu do telerehabilitacji mięśni dna miednicy.

 

pelvifly-news_01

Za pomocą aplikacji PelviFly News w prosty sposób można poznać i zrozumieć niezwykłą strukturę mięśni dna miednicy. Aplikacja udziela również wskazówek jak rozpocząć trening. Jest skierowana do kobiet, którym zależy na zdrowiu intymnym, dbają o jakość życia seksualnego, są aktywne – uprawiają sport lub obserwują pierwsze objawy nietrzymania moczu.

 

pelvifly-news_5

 

W aplikacji są do wyboru trzy kategorie: Dno miednicy, Jak działają, Wskazówki. Przedstawiona została anatomia dna miednicy, jak pracują te mięśnie i co jest przyczyną ich osłabienia. Wskazówki zamieszczone w aplikacji podpowiadają, jak możemy w prosty sposób dbać o mięśnie dna miednicy każdego dnia, np. prawidłowym siedzeniem.

 

pelvifly-news_6

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *