SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Bezsenność – jak zasnąć bez problemu?

Jesteś zmęczona, a oczy same Ci się zamykają, jednak nie możesz zasnąć? Bezsenność jest chorobą XXI wieku i musimy nauczyć się z nią walczyć. Dzięki nam poznasz kilka sprawdzonych sposobów, które w szybki pomogą Ci zapaść w głęboki i zdrowy sen.

Jesteś zmęczona, a oczy same Ci się zamykają, jednak nie możesz zasnąć? Bezsenność jest chorobą XXI wieku i musimy nauczyć się z nią walczyć. Dzięki nam poznasz kilka sprawdzonych sposobów, które w szybki pomogą Ci zapaść w głęboki i zdrowy sen.

 

 

 

 

Wyłącz światło

 

 

Najważniejszą rzeczą o której należy pamiętać to, że sen nie lubi światła. Dlatego też wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne trzymamy jak najdalej o łóżka. Lepszym rozwiązaniem będzie czytanie książki przed snem, aniżeli czytnika. Jednak jeszcze lepiej nie czytać w ogóle w łóżku, a tym bardziej nie oglądać telewizji. Łóżko służy do spania i do kochania się. Z czasem będziesz w stanie wykształcić w sobie odruch bezwarunkowy: przykładasz głowę do poduszki i zapadasz w głęboki sen.

 

 

Żadnych baranów

 

 

Żadne barani ani inne zwierzęta nie pomogą Ci zasnąć. Zamiast tego wypróbuj technikę relaksacyjną. Przyjmij pozycję na wznak, weź kilka głębokich wdechów, a następnie rozluźnij każdą część ciała(zaczynając od stóp). Całkowite rozluźnienie ułatwi Ci powtarzanie sobie w myślach zdań typu: ‘’Moje stopy są rozluźnione, moje kostki i łydki są rozluźniona, kolana…, uda..’’ Dobranoc.

 

 

Bezpieczna pozycja

 

 

Dopóki Twój mózg nie będzie czuł się całkowicie bezpiecznie, nie pozwoli Ci zasnąć. A przynajmniej nie na tyle głęboko, by jutro obudzić się w pełni wypoczętą. Stres w ciągu dnia zdecydowanie nie ułatwia sprawy. Dlatego też bardzo ważne jest by zadbać o wyciszenie sypialni oraz przybranie pozy, która daje nam poczucie bezpieczeństwa. Wypróbuj zasypianie w pozycji embrionalnej.

 

 

Cykle snu

 

 

Faza głębokiego snu trwa około 90 minut, dlatego też ważne jest przesypianie wielokrotności tego czasu. Specjaliści zalecają by w ciągu tygodnia przesypiać 35 cyklów po 90 minut. Co w przeliczeniu na dobę daję nam 7,5 godziny snu.

 

 

Wstajemy

 

 

Od razu po przebudzeniu podnieś się z łóżka, odsłoń zasłony i wystaw się na światło. Następie wypij szklankę przegotowanej wody by uzupełnić poziom płynów w organizmie. Po upływie 20-30 minut zjedz śniadanie, dzięki czemu Twój mózg dostanie solidną dawkę energii. Węglowodany działają najszybciej, dlatego też powinniśmy raczyć się nimi z samego rana. Taki zestaw światło + woda + jedzenie zapewni Ci zdecydowanie więcej energii, aniżeli dodatkowy kwadrans snu.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *