SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Biurowa pielęgnacja skóry

Pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu, siedzisz przed komputerem i w świetle lamp jarzeniowych? Sięgnij po mocno nawilżające kremy i poszukaj kosmetyków z filtrami, a skóra odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem…

Biurowa pielęgnacja skóry

Pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu, siedzisz przed komputerem i w świetle lamp jarzeniowych? Sięgnij po mocno nawilżające kremy i poszukaj kosmetyków z filtrami, a skóra odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem.

Godziny spędzone w pracy to dla cery prawdziwe wyzwanie. Centralne ogrzewanie i klimatyzacja sprawiają, że wilgotność powietrza spada poniżej 40 proc, co źle wpływa na naturalną warstwę ochronną skóry. Jest ona narażona na odwodnienie, któremu dodatkowo sprzyjają komputery, drukarki, kserokopiarki i inne urządzenia biurowe zaburzające równowagę jonową w powietrzu. Sytuacji nie poprawia oświetlenie jarzeniowe, które jest źródłem szkodliwego promieniowania UVA.

P

omoc w nawilżaniu

Jak pomóc skórze? Ustawmy klimatyzację tak, by w pomieszczeniu utrzymywała się temperatura ok. 20 st. Celsjusza, częściej wietrzy i umieśćmy w pokoju kwiaty doniczkowe. Zbawienny może się okazać jonizator i elektryczny nawilżać. I wreszcie najważniejsze – zafundujmy swojej skórze odpowiednie nawilżenie, silnie nawilżające kosmetyki, które zatrzymują wilgoć wędrującą ze skóry właściwej do wierzchnich warstw naskórka. Warto regularnie stosować kremy bogate w witaminy i minerały najlepiej pochodzenia naturalnego. Niektóre składniki zawarte w takich kosmetykach tworzą na skórze warstwę ochronną, podczas, gdy inne wnikają do warstwy rogowej i tam wiążą wodę – tak działa np. kwas hialuronowy. Z kolei ceramidy wbudowują się w tzw. cementu międzykomórkowego, uszczelniając go. Warto sięgnąć po kremy, które tworzą powłokę ochronną i odbudowują płaszcz lipidowy skóry – zawierają w swoim składzie oleje roślinne i minerale, masło kakaowe, masło shea, woski, kwasy i alkohole tłuszczowe, silkony oraz sole kwasów tłuszczowych. Preparaty nawilżające służą każdej cerze. Bardzo przesuszonej pomagają kremy lipidowe o mocnym działaniu, które uzupełniają barki tłuszczów w naskórku, uszczelniając go. Kosmetyki dla cery suchej zawierają często substancje bogate w tłuszcze roślinne: masło, sezam, czy soję a także mocznik, który ma właściwości silnie nawilżające i zmiękczające. Oprócz tego w ich skład wchodzą przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki, w więc witaminy A, E i C. Oczywiście cerę tłustą także trzeba nawilżać – warto sięgnąć po preparaty, które jednocześnie wykazują działanie matujące i regulując produkcję serum. Szczególnie starannie należy dobierać kosmetyki do cery naczyniowej, ponieważ wiele substancji (np. alkohol etylowy, mentanol, kwas witaminowy A, mocznik) może podrażnić.

F

iltr w pogotowiu

Kidy większość dnia spędzamy przy komputerze, samo nawilżenie skóry nie wystarczy. Warto, by krem zawierał filtry chroniące przed promieniowaniem UV, które uszkadza komórki i powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Można wybrać kem pielęgnacyjny z filtrami alb typowy krem ochronny nakładać na ten pielęgnacyjny – taka warstwa dodatkowo zabezpieczy skórę nagłymi skokami temperatury oraz zanieczyszczeniem powietrza, a także zastosować mocno nawilżający krem, a potem pokła z filtrami. Aby zatrzymać proces wysuszania skóry w trudnych, biurowych warunkach, trzeba działać kompleksowo. Warto nawilżać ją od wewnątrz, a więc regularnie pić wodę, wzbogacić dietę a produkty z witaminami C, E oraz A, łagodzą drobne zmarszczki. Nasi sprzymierzeńcy to marchewka, sałata, pomidory, szpinak orz owoce cytrusowe, a także sezonowe. Jak najwięcej się ruszajmy – na cerę korzystnie wpływa wiosenny spacer i jazda na rowerze.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!