Pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu, siedzisz przed komputerem i w świetle lamp jarzeniowych? Sięgnij po mocno nawilżające kremy i poszukaj kosmetyków z filtrami, a skóra odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem.
Godziny spędzone w pracy to dla cery prawdziwe wyzwanie. Centralne ogrzewanie i klimatyzacja sprawiają, że wilgotność powietrza spada poniżej 40 proc, co źle wpływa na naturalną warstwę ochronną skóry. Jest ona narażona na odwodnienie, któremu dodatkowo sprzyjają komputery, drukarki, kserokopiarki i inne urządzenia biurowe zaburzające równowagę jonową w powietrzu. Sytuacji nie poprawia oświetlenie jarzeniowe, które jest źródłem szkodliwego promieniowania UVA.
Jak pomóc skórze? Ustawmy klimatyzację tak, by w pomieszczeniu utrzymywała się temperatura ok. 20 st. Celsjusza, częściej wietrzy i umieśćmy w pokoju kwiaty doniczkowe. Zbawienny może się okazać jonizator i elektryczny nawilżać. I wreszcie najważniejsze – zafundujmy swojej skórze odpowiednie nawilżenie, silnie nawilżające kosmetyki, które zatrzymują wilgoć wędrującą ze skóry właściwej do wierzchnich warstw naskórka. Warto regularnie stosować kremy bogate w witaminy i minerały najlepiej pochodzenia naturalnego. Niektóre składniki zawarte w takich kosmetykach tworzą na skórze warstwę ochronną, podczas, gdy inne wnikają do warstwy rogowej i tam wiążą wodę – tak działa np. kwas hialuronowy. Z kolei ceramidy wbudowują się w tzw. cementu międzykomórkowego, uszczelniając go. Warto sięgnąć po kremy, które tworzą powłokę ochronną i odbudowują płaszcz lipidowy skóry – zawierają w swoim składzie oleje roślinne i minerale, masło kakaowe, masło shea, woski, kwasy i alkohole tłuszczowe, silkony oraz sole kwasów tłuszczowych. Preparaty nawilżające służą każdej cerze. Bardzo przesuszonej pomagają kremy lipidowe o mocnym działaniu, które uzupełniają barki tłuszczów w naskórku, uszczelniając go. Kosmetyki dla cery suchej zawierają często substancje bogate w tłuszcze roślinne: masło, sezam, czy soję a także mocznik, który ma właściwości silnie nawilżające i zmiękczające. Oprócz tego w ich skład wchodzą przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki, w więc witaminy A, E i C. Oczywiście cerę tłustą także trzeba nawilżać – warto sięgnąć po preparaty, które jednocześnie wykazują działanie matujące i regulując produkcję serum. Szczególnie starannie należy dobierać kosmetyki do cery naczyniowej, ponieważ wiele substancji (np. alkohol etylowy, mentanol, kwas witaminowy A, mocznik) może podrażnić.
Kidy większość dnia spędzamy przy komputerze, samo nawilżenie skóry nie wystarczy. Warto, by krem zawierał filtry chroniące przed promieniowaniem UV, które uszkadza komórki i powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Można wybrać kem pielęgnacyjny z filtrami alb typowy krem ochronny nakładać na ten pielęgnacyjny – taka warstwa dodatkowo zabezpieczy skórę nagłymi skokami temperatury oraz zanieczyszczeniem powietrza, a także zastosować mocno nawilżający krem, a potem pokła z filtrami. Aby zatrzymać proces wysuszania skóry w trudnych, biurowych warunkach, trzeba działać kompleksowo. Warto nawilżać ją od wewnątrz, a więc regularnie pić wodę, wzbogacić dietę a produkty z witaminami C, E oraz A, łagodzą drobne zmarszczki. Nasi sprzymierzeńcy to marchewka, sałata, pomidory, szpinak orz owoce cytrusowe, a także sezonowe. Jak najwięcej się ruszajmy – na cerę korzystnie wpływa wiosenny spacer i jazda na rowerze.
Dodano 0 komentarzy
Zostaw komentarz
Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!