SZUKAJ
Motoryzacja
0

BMW ART CAR w Warszawie, czyli auta jak dzieła sztuki

W warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się BMW ART CAR, będziemy mogli podziwiać samochody, które powstały na tle współpracy z takimi artystami jak: Andy Warhol, Roy Lichtenstein i Jeff Koons…

W warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się BMW Art Car, będziemy mogli podziwiać samochody, które powstały na tle współpracy z takimi artystami jak: Andy Warhol, Roy Lichtenstein i Jeff Koons. To nie tylko interesujące eksponaty, ale auta które brały czynny udział w profesjonalnych, ciężkich, dwudziestoczterogodzinnych wyścigach Le Mans.

O BMW Art Car możemy mówić od 1975 roku. Wówczas francuski kierowca wyścigowy Hervé Poulain zwrócił się z prośbą do swojego przyjaciela, nowojorskiego rzeźbiarza Alexandra Caldera, by ten pomalował należące do niego auto wyścigowe BMW 3.0 CSL. Zamówienie zostało przyjęte, a sam Calder podczas prac nad tym wyjątkowym projektem starał się oddać ruch i dynamikę samego pojazdu.

Sami już niedługo będziemy mogli ocenić, czy udało mu się zrealizować swój plan. Samochód, który stał się inspiracją do powstania znanej na całym świecie kolekcji, pojawi się łącznie z pozostałymi pięcioma w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej. Wystawa zostanie otwarta od 23 wrześnie i będziemy ją mogli podziwiać do 19 października.

Zobaczcie jakie jeszcze modele będzie można zobaczyć podczas BMW Art Car.

BMW 320i Group 5 by Roy Lichtenstein, fot: http://www.cartype.com

BMW M1 Art Car by Andy Warhol, fot: cartype.com/

BMW 850 CSi Art Car by David Hockney, fot: cartype.com

BMW V12 LMR Art Car by Jenny Holzer, fot: cartype.com

BMW M3 GT2 Art Car Jeff Koons, fot: cartype.com

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *