SZUKAJ
Zdrowie
0

Cała prawda o Cellulitis. Co może nasilić znienawidzony przez kobiety „efekt skórki pomarańczy”?

Termin „cellulite” wprowadzony został przez francuskich lekarzy na określenie czegoś, co jak sądzili było specjalnym rodzajem tłuszczu o grudkowej strukturze. Ten rodzaj przypadłości dotyczy ..

Cała prawda o Cellulitis. Co może nasilić znienawidzony przez kobiety „efekt skórki pomarańczy”?

Termin „cellulite” wprowadzony został przez francuskich lekarzy na określenie czegoś, co jak sądzili było specjalnym rodzajem tłuszczu o grudkowej strukturze. Ten rodzaj przypadłości dotyczy zazwyczaj kobiet; opanowuje uda, pośladki, czasami górną część ramion i podbrzusze. Określenie nigdy nie było trafnie przetłumaczone a język polski, cellulitis jest bowiem niezwykle bolesnym zapaleniem tkanek i nie ma nic wspólnego z tą dolegliwością.

Wielu znawców kosmetyków, zwolenników naturalnych metod leczenia i producentów różnych kremów przeciw tej przypadłości utrzymuje, że pojawia się ona w rezultacie stosowania nieodpowiedniej diety – ubogiej w surowe owoce i warzywa oraz obfitującej w żywność wysoko przetworzoną i oczyszczoną – jako efekt odkładania się toksycznej pozostałości po niej w tkankach ciała. Powstające gniazda (struktura celkowa) wody, tłuszczu, oraz „nieczystości” wskazuje się jako przyczynę zgrubień skóry, wyglądem przypominającej skórę pomarańczy „Efekt skórki pomarańczy” staje się lepiej widoczny, gdy objętą nim partię ciała chwyci się placami jak szczypce. Osobom dotkniętym tą przypadłością zwolennicy naturalnym metod leczenia przeważnie zalecają przejście na dietę odtruwającą, czyli taką, w skład której wchodzi dużo świeżych owoców i warzyw. Dobre efekty daje też podobno zrezygnowanie z herbaty, kawy i alkoholu.

J

ak jest w rzeczywistości?

O ile termin „cellulistis” przyjął się jako proste określenie grudkowatej skóry, o tyle teoria, że taki wygląd skóry jest efektem „wewnętrznego skażenia” nie znajduje żadnego racjonalnego potwierdzenia medycznego, a prowadzi jedynie do niepotrzebnego poczucia winy i niskiej samooceny kobiet.

Większość lekarzy i naukowców jest zgodna co do tego, że tłuszcz tworzący grudki podskórnie jest po prostu zwykłym tłuszczem, który w naturalny sposób odkłada się w określonych miejscach z czym substancje toksyczne nie mają nic wspólnego. Przyczyną, iż u tak wielu kobiet nawet szczupłych – pojawiają się nierówności skóry, jest żeński hormon estrogen, który kieruje tłuszcz do zmagazynowania pod powierzchnią skóry; u mężczyzn tłuszcz zapasowy magazynowany jest wewnątrz organizmu, pod mięśniami. W organizmie kobiety po menopauzie większa cześć tłuszczu odkłada się w górnych partach ciała, jednakże tendencja ta może zostać zakłócona przy zastosowaniu metody leczenia polegającej na hormonalne terapii zastępczej. W miarę schorzenia skóra kobiet staje się cieńsza i mniej elastyczna, a grudki i zgłębienia bardziej widoczne. Grudkowa powierzchnia skóry jest wiec objawem naturalnych skłonności kobiecego ciała i chociaż może to być przedmiotem rozpaczy kobiet – nie jest przyczyną żadnych niedomagań.

Efekt grudek może się pogłębić przy intensywnym opalaniu, ponieważ nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest znaną przyczyną utraty elastyczności przez skórę.

Przy cellulitis odsysanie tłuszczu, zastrzyki lub elektroterapia raczej nie dadzą trwałych efektów, ale czasami może pomóc też masaż. Lekarze sądzą, że najlepszymi sposobami uzyskania poprawy stanu przy tego rodzaju przypadłości są regularne ćwiczenia fizyczne – na przykład pływanie, jazda na rowerze, spacer i taniec oraz przejście na dietę niskotłuszczową, zawierającą dużo owoców i warzyw. Trzeba jednak pamiętać, że gwałtowny spadek wagi może zaostrzyć problem, lepiej więc chudnąć w umiarkowanym tempie.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *