SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Capsule wardrobe: Jak zredukować swoją szafę do 37 bazowych elementów

Wszystkie dobrze to znamy… otwieramy szafę przed wyjściem do pracy i znów w naszej głowie pojawia się ta sama myśl „nie mam się w co ubrać”. Szafa jednak nie świeci pustakami, wręcz odwrotnie pełno w niej ubrań, których nie wykorzystujemy…

Capsule wardrobe: Jak zredukować swoją szafę do 37 bazowych elementów

Wszystkie dobrze to znamy… otwieramy szafę przed wyjściem do pracy i znów w naszej głowie pojawia się ta sama myśl „nie mam się w co ubrać”. Szafa jednak nie świeci pustakami, wręcz odwrotnie pełno w niej ubrań, których nie wykorzystujemy. Wydajemy na nie pieniądze, cieszą nasze oko przez jakiś czas, a później lądują na starcie z pozostałymi rzeczami. Czy można tego uniknąć? Czy da się skompletować garderobę, która będzie przez nas w pełni wykorzystywana? Jest na to sposób – capsule wardrobe. Jeśli jeszcze o tym nie słyszałaś, a należysz do grona kobiet, które mimo pełnej szafy kupują ciągle nowe ubrania i nie potrafią ich zestawić w pasujący do Ciebie outfit ta metoda powinna się zainteresować.

Pozycja wyjściowa – minimalizm

Niekiedy mniej znaczy więcej. Choć minimalistyczny styl życia na  chwilę obecną stał się bardzo popularny i zyskuje coraz to szersze grono zwolenników, to tendencja ta znacznie zmniejszyła się w odniesieniu do tego, co bliskie sercu większości kobiet: garderoby. Po tym jak świat usłyszał, o garderobie Marie Kondo’s, i Matilda Kahl niektóre z nas podjęły próbę odchudzenia swoich szaf o zbędne elementy. Dopiero, gdy otworzymy ubraniową „puszkę Pandory” zdajemy sobie sprawę jak wiele rzeczy z naszych szaf,  jest przez nas niewykorzystywana i, że jakość tych ubrań nas nie zachwyca. My wiem, że same jesteśmy sobie winne. Capsule wardrobe nie polega na tym, że od razu będziecie musiały pozbyć się połowy swoich rzeczy i zostaniecie na stylowym lodzie. Ta metoda ma Wam pomóc zmienić swoje podejście, a tym samy życie, tworząc własną garderobę w pigułce.

Wiosenna garderoba – 34 elementy

garderoba na wiosne

Jak to działa?

Capsule wardrobe to nic innego jak szafa w pigułce, składająca się z wszechstronnych elementów, które uwielbiasz nosić. Powinnaś przygotować swoją szafę na każdą porę roku, przejrzeć jej zawartość, pozostawić ubrania, z których korzystasz przez cały rok ,a resztę schować w innym miejscu. Dzięki temu będziesz wiedziała, co masz obecnie, a czego Ci brakuje do skompletowania idealnej garderoby. Twoja kolekcja ma składać się z kombinacji elementów, które już posiadasz i uwielbiasz je nosić, z ubrań wysokiej jakości oraz z rzeczy, które kupisz podczas nowego sezonu. Nie kieruj się tym, co modne, a tym co do Ciebie pasuje. Ten planner pomoże Ci to wszystko zaplanować –free wardrobe planner.

Korzyści

Szafa w pigułce oznacza mniej wydanych pieniędzy, więcej czasu dla siebie i  energii na inne istotne rzeczy w życiu, które naprawę się liczą (nie chodzi tu o ubrania). Robiąc zakupy tylko raz w sezonie zaoszczędzisz pieniądze na błahych rzeczach. Minimalistyczna szafa pozwoli Ci bardziej poznać samą siebie i  określić Twój styl, który warto pielęgnować. Da Ci to również poczucie, że masz na sobie coś wyjątkowego, każdy z elementów Twojej szafy w pełni zasłużył sobie na to, by w niej się znaleźć.

Capsule wardrobe – jak zacząć?

Oto 5 kroków, które pozwolą Ci stworzyć własną capsule wardrobe.

1. Zmniejsz swoją szafę do 37 bazowych elementów.
2. Przez trzy miesiące twórz stylizacje tylko z tych 37 elementów.
3. Nie wybieraj się na zakupy przez zakończeniem sezonu.
4. Podczas dwóch ostatnich tygodni bieżącego sezonu skompletuj capsule wardrobe na kolejny sezon. Planuj z wyprzedzeniem.
5. Kwota wydana na nową garderobę zależy od Ciebie, ale im mniej wydanych pieniędzy tym lepiej.

Zobacz, jak to działa w praktyce. Capsule wardrobe – stylizacje.

Fot: un-fancy.com

Capsule Wardrobe Jak zredukowac swoja szafe do 37 bazowych elementow1

Fot: un-fancy.com

Capsule Wardrobe Jak zredukowac swoja szafe do 37 bazowych elementow2

Fot: un-fancy.com

Capsule Wardrobe Jak zredukowac swoja szafe do 37 bazowych elementow3

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *