SZUKAJ
Podróże
0

Chiny idą w kierunku ekologicznych przemian. Powstanie gigantyczny park narodowy

Chiny uchodzą za największego truciciela świata, pracują jednak nad zmianą niechlubnego tytułu i są w trakcie drastycznej, ekologicznej przemiany, również pod kątem świadomości społecznej. Kolejnym jej etapem ma być otwarcie gigantycznego parku narodowego…

Chiny idą w kierunku ekologicznych przemian. Powstanie gigantyczny park narodowy

Chiny uchodzą za największego truciciela świata, pracują jednak nad zmianą niechlubnego tytułu i są w trakcie drastycznej, ekologicznej przemiany, również pod kątem świadomości społecznej. Kolejnym jej etapem ma być otwarcie gigantycznego parku narodowego.

 

Park Narodowy  ma zostać otwarty jeszcze przed rokiem 2020, jego łączna powierzchnia ma wynosić 14500 kilometrów  kwadratowych granicy prowincji Heilongjiang oraz Jilin na północnym wschodzie kraju. Aby móc lepiej wyobrazić sobie o jak dużej powierzchni jest mowa,  pomyślmy o największym w Polsce Biebrzańskim Parku Narodowym, którego  powierzchnia wynosi około 600 kilometrów kwadratowych.

 

Zgodnie z założeniami w chińskim parku ma żyć wiele interesujących gatunków roślin i zwierząt, w tym między innymi najrzadszy kot świata – lampart amurski, którego globalna populacja na wolności liczy na dzień dzisiejszy zaledwie 50 osobników. Znajdzie się tam również tygrys syberyjski, ten gatunek również jest na skraju zagłady – dziś na wolności  żyje jedynie 400 osobników.

 

Aby park mógł zostać otwarty w terminie,  chińskie władze będą musiały włożyć w to sporo pracy. Konieczne będzie wysiedlenie z przewidzianego terenu ludzi i przenieść również znajdujące się tam fabryki. Jeśli chodzi o Pekin to można się spodziewać, że park  narodowy prawdopodobnie stanie w zakładanym terminie mimo ogromu przewidziany prac.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *