SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Ciało niczym jedwab

Zima to doskonały czas, by rozkoszować się pielęgnacją ciała. Podpowiadamy, jak zadbać o to by było gładkie, nawilżone i odżywione mimo kapryśnej pogody. Wiesz o tym, że ciało wymaga takiej samej uwagi jak twarz…

Ciało niczym jedwab

Zima to doskonały czas, by rozkoszować się pielęgnacją ciała. Podpowiadamy, jak zadbać o to by było gładkie, nawilżone i odżywione mimo kapryśnej pogody. Wiesz o tym, że ciało wymaga takiej samej uwagi jak twarz. Tym bardziej, że zimą otulamy je w obawie przed codziennym chłodem. Narażamy je tym samym na przegrzanie wraz na utrudnione oddychanie. Jeśli będziemy się o nie troszczyć systematycznie, odpłaci się nam pięknym i zdrowym wyglądem.

W

oda orzeźwi

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest po prostu mycie ciała. Ważna czynność ponieważ zanieczyszczenia i pozostałości preparatów, jakie zastosowałeś wcześniej, mogą obniżyć skuteczność złuszczania skóry – drugi w kolejce ważny zabieg. Podczas mycia możemy już zadbać o oczyszczenie, nawilżenie i jednoczesne odżywienie skóry. Pomogą nam w tym kosmetyki dobrane pod kontem odpowiednich składników: proteiny mleka czynią skórę gładką i świeżą, masło shea pozostawania uczucie jedwabistości, kolagen wspomaga odbudowę tkanki łącznej. Wiele żeli pod prysznic ma w swoim składzie wyciągi z roślin, wykorzystując ich lecznicze właściwości. Na przykład kwiaty  nagietka łagodzą stany zapalne skóry, kwiat kaktusa nadaje jej orzeźwiający zapach, kwiat wiśni ma działanie antytoksyczne i odtruwające, aloes natomiast działa zmiękczająco i nawilżająco. Jeśli twoja skóra jest wrażliwa, najbardziej wskazane dla Ciebie będą kosmetyki tonizujące o neutralnym pH, bogate w naturalne składniki poprawiające kondycję skóry. W składzie niektórych żeli po prysznic i mydeł możemy napotkać miękkie drobinki ścierające. Jaka jest różnica? W żelach to zazwyczaj syntetyczne kuleczki, a w kostkach mydła – zmielone pestki owoców. Ponieważ ich działanie jej delikatne, możesz je stosować codziennie.

P

Peeling

Peeling to bardzo prosty, a zarazem niezwykle skuteczny zabieg upiększający. Polega na złuszczeniu, który przyśpiesza proces odnowy naskórka. Zaleca się wykonywać go raz w tygodniu. Jeśli jednak używasz do mycia ciała lekkiego żelu peelingującego, intensywny peeling wystarczy robić raz w miesiącu. Skóra naczyniowa wymaga delikatnego złuszczania, które usunie zrogowaciałą warstwę, ale bez konieczności tarcia – takie na przykład ma właściwości peeling enzymatyczny. Przed użyciem takiego peelingu należy delikatnie zwilżyć skórę. Najlepiej zacząć jest go wykonywać od dolnych partii ciała: najpierw okrężnymi ruchami lub podłużnymi ruchami wmasuj preparat w stopy, potem nogi, pośladki, brzuch, dekolt i ręce. Nie zapomnij o plecach. Poproś partnera by pomógł Ci go wmasować w plecy lub zrób to sama za pomocą szczotki o długim uchwycie. Czas na dekolt i szyję. Pamiętaj, że są to miejsca szczególnie wrażliwe dlatego używaj peelingu drobnoziarnistego. Peeling wygładzi i rozjaśni skórę, poprawi również wchłanianie się i działanie pozostałych kosmetyków. Dlatego wszelkie balsamy nakładaj zaraz po wykonaniu peelingu. To zwiększy ich skuteczność. Peeling należy dopasować do rodzaju skóry oraz miejsca, na którym ma być stosowany. Najmocniejszy będzie peeling zawierający kryształki soli olejki aromaterapeutyczne. Łagodny i przyjemny w użyciu peeling cukrowy natłuszcza skórę, a jego drobinki rozpuszczą się podczas masowania.

M

aski – podwójna siła nawilżenia

Wybierają maskę warto sięgnąć po te na bazie fitoestrogenów i stymulatorów syntezy kolagenu, które zwiększą jędrność, elastyczność skóry, odpowiednio ją nawilżając i natłuszczając. Maski stosujemy ba całe ciało. Na biust i dekolt nakładamy grubszą warstwę, a następnie wmasowujemy ją okrężnymi ruchami do całkowitego wchłonięcia. Masaż ujędrnia ciało, wygładza skórę oraz wzmacnia działanie kremów na brzuch, uda i pośladki. Po masażu nadchodzi czas na nawilżenie, które wspomaga działanie neutralnych mechanizmów wiążących wodę w skórze. Kremy nawilżające zawierają przede wszystkim lipidy, takie jak: kwasy tłuszczowe, glicerynę, ceramidy, uszczelniające komórki naskórka, witaminy oraz wyciągi roślinne.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!