SZUKAJ
biznes
0

Ciekawostki o mózgu – pamięć i koncentracja

Chcesz wiedzieć jak joga wpływa na Twój mózg? Dlaczego warto jeść aronię? Czym nie należy karmić mózgu? Co zrobić przy pamięć i koncentracja były w lepszej formie? Czy szczęśliwy związek ma wpływ na relacje w pracy? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.   Joga   Czy wiesz, że spośród wszystkich dyscyplin sportowych, to […]

Ciekawostki o mózgu – pamięć i koncentracja

Chcesz wiedzieć jak joga wpływa na Twój mózg? Dlaczego warto jeść aronię? Czym nie należy karmić mózgu? Co zrobić przy pamięć i koncentracja były w lepszej formie? Czy szczęśliwy związek ma wpływ na relacje w pracy? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

 

Joga

 

Czy wiesz, że spośród wszystkich dyscyplin sportowych, to właśnie joga jest królową IQ? Naukowcy z University of Illinois przeprowadzili badania, które dotyczyły poziomu skupienia zaraz po treningu. Co ciekawe pamięć i koncentracja u młodych kobiet ćwiczących jogę były zdecydowanie w lepszej kondycji, aniżeli u osób, które jej nie trenowały.

 

pamięć i koncentracja

 

Naukowcy twierdzą, że jest to zasługa połączenia ćwiczeń oddechowych wraz z medytacyjnymi, a także faktu, iż joga ma zbawienny wpływ na gospodarkę neurohormonalną mózgu.

 

Zobacz również: joga na jędrne pośladki

 

Nie karm mózgu solą

 

pamięć i koncentracja

 

Być może lubisz sól, ale Twój mózg tego nie lubi. Aby pamięć i koncentracja wskoczyły na wyższy poziom, ogranicz jej spożywanie. Oczywiście nie mówimy tu o całkowitej rezygnacji z soli, ale zdecydowanie wystarczą Ci 3g dziennie. Ból głowy przestanie Ci dokuczać, a ryzyko wystąpienia udaru mózgu spadnie. Postaraj się zamienić sól na zioła typu imbir czy tymianek, które słyną z silnego aromatu, ten natomiast minimalizuje apetyt na słone.

 

Związek a relacje w pracy

 

pamięć i koncentracja

 

Naukowcy z Florida State University uważają, że Twoje relacje w pracy będą, aż o 33% lepsze pod warunkiem, że żyjesz w udanym związku. Jeżeli nie masz tego szczęścia i nie posiadasz partnera, stwórz dobre relacje z przyjaciółmi.

 

Pamięć i koncentracja – aronia

 

pamięć i koncentracja

 

Można powiedzieć, że aronia to młoda głowa. Badania naukowe przeprowadzone na amerykańskich pilotach w 2002 roku wykazały, że spożywanie świeżych i kandyzowanych owoców tego krzewu znacznie poprawia ukrwienie mózgu i sprawia, że pamięć i koncentracja są w coraz lepszej kondycji.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *