SZUKAJ
Zdrowie
0

Codzienne mycie włosów wyrządza więcej szkody niż pożytku?

Zapewne nie raz i nie dwa spotkałaś się z opinią, że codzienne mycie włosów jest najzwyczajniej w świecie szkodliwe. Jednak czy nie jest to aby kolejny mit? Okazuje się, że codzienne mycie włosów jest naprawdę niezdrowe i to nie tylko dla włosa, ale także dla naszej skóry…

Codzienne mycie włosów wyrządza więcej szkody niż pożytku?

Zapewne nie raz i nie dwa spotkałaś się z opinią, że codzienne mycie włosów jest najzwyczajniej w świecie szkodliwe. Jednak czy nie jest to aby kolejny mit? O pomoc poprosiliśmy eksperta, który zawodowo zajmuje się stylizacją fryzur.

 

 

Prawdą jest, że codzienne mycie włosów jest niezdrowe?

 

 

Okazuje się, że codzienne mycie włosów jest naprawdę niezdrowe i to nie tylko dla włosa, ale także dla naszej skóry. Szampon jest niczym innym jak detergentem, którego zadaniem jest oczyszczenie naszej głowy oraz włosów z wszelkiego rodzaju produktów do stylizacji, zanieczyszczeń środowiskowych i sebum. Jak wiadomo sebum to po prostu łój skórny, który wydzielany jest na całej powierzchni naszego ciała przez gruczoły. Zmywane każdego dnia, może sprawić, że zaczniemy mieć poważne problemy ze skórą, gdyż pełni ono podstawową, a przede wszystkim naturalną jej ochronę. Dodatkowo jeżeli codzienne mycie włosów kończy się wycieraniem ich w ręcznik, następuje tracie oraz tapirowanie łuski włosa, co jest najczęstszą przyczyną ich rozdwojenia oraz daje efekt napuszenia.

 

 

Powinnyśmy więc wybrać suszarkę? Codzienne mycie włosów, a następnie ich suszenie (tylko letni, a nawet zimny strumień powietrza można uznać za nieszkodliwy) stosowane przez dłuższy okres czasu z pewnością nie przyniesie nic dobrego, a wręcz przeciwnie, możesz być pewna, że Twoje włosy pozbawione będą naturalnej wilgotności. To natomiast wiąże się z brakiem połysku, sztywnością, rozdwajaniem, które będzie widoczne już od samego czubka głowy, aż po samą linię brzegową naszej fryzury.

 

 

Marzysz o pięknych i zdrowych włosach? Polecamy przeczytanie naszych wcześniejszych artykułów na temat ich regeneracji oraz odpowiedniej pielęgnacji. Kiedy Twoja czuprynka będzie już w idealnej kondycji, możesz przystąpić do modelowania. Tutaj znajdziesz 15 pomysłów na pękną fryzurę.

 

 

Zapraszamy również do polubienia nas na facebooku: https://www.facebook.com/dzielnicastylu gdzie odpowiemy na każde Twoje pytanie.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *