SZUKAJ
Zdrowie
0

Coś wyszło na jaw? Jak wiele sekretów jesteś w stanie utrzymać w tajemnicy?

Czy utrzymywanie czegoś w tajemnicy może się odbić na Twojej psychice? Przyjaciółki ufają Ci bezgranicznie przez co powierzają Ci wszystkie swoje sekrety?

Czy utrzymywanie czegoś w tajemnicy może się odbić na Twojej psychice?

 

 

 

Przyjaciółki ufają Ci bezgranicznie przez co powierzają Ci wszystkie swoje sekrety? Nawet jeżeli należysz do osób, którym spokojnie można powiedzieć coś w tajemnicy to może mieć to zły wpływ na Twoją psychikę. Naukowcy z Uniwersytetu w Kolumbii przeprowadzili badana dotyczące ilości tajemnic skrywanych przez każdego z nas. Liczba osób biorących udział w badaniu wynosiła 13 tysięcy, wszyscy dostali dokładnie to samo pytanie ‘’jak często w ostatnich latach zdarzyło Ci się myśleć na temat swoich tajemnic?’’ Jak się okazuje, najczęściej o sekretach myślimy, kiedy doskwiera nam samotność. Istotnym faktem jest to, że badani zdecydowanie więcej czasu poświęcili na myślenie o sekretach aniżeli na próbę rozmowy o nich.

 

 

Naukowcy poprosili wszystkich badanych by równocześnie zaczęli myśleć o skrywanych przez siebie tajemnicach, a następnie skupili się na obserwowaniu ich reakcji. Ponad 70% badanych miała problem ze skoncentrowaniem się na najprostszych czynnościach, a przez trapiące ich myśli nikt nie był w stanie wykonać jakiegokolwiek zadania intelektualnego. Łatwo więc wywnioskować, że wszelkiego rodzaju tajemnice uniemożliwiają nam normalne i zdrowe funkcjonowanie. Uwaga: Sama treść sekretu nie jest istotna, każda skrywana tajemnica powoduje ogromny stres co zaburza naszą równowagę psychiczną.

 

 

Dzięki naukowcom z Uniwersytetu w Kolumbii została określona przybliżona liczba sekretów skrywanych przez przeciętnego człowieka. Przeciętnie każdy z nas skrywa 13 tajemnic, natomiast 5 takich, których nigdy nikomu nie ujawnimy. Badania również pokazują, że warto czasem zwierzyć się przyjaciółce czy chociażby terapeucie/psychologowi aniżeli żyć w ciągłym napięciu i rujnować swoje zdrowie psychiczne.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *