SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Ćwiczenia weekendowe: jaki jest w tym sens?

W tygodniu jesteś zabiegana, przez co nie masz czasu na wizyty w fitness klubie? Wszystko rozumiemy, jednak weekendy masz wolne, więc między zakupy, sprzątanie oraz wyjścia towarzyskie możesz wcisnąć ćwiczenia weekendowe.

Ćwiczenia weekendowe: jaki jest w tym sens?

W tygodniu jesteś zabiegana, przez co nie masz czasu na wizyty w fitness klubie? Wszystko rozumiemy, jednak weekendy masz wolne, więc między zakupy, sprzątanie oraz wyjścia towarzyskie możesz wcisnąć ćwiczenia weekendowe. Tylko czy trening przez 3 dni pod rząd przyniesie wymarzone efekty? Skorzystaj z opinii eksperta.

 

Na tygodniu nie mam czasu, ale zastanawia mnie czy ćwiczenia weekendowe mają sens?

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byś ćwiczyła przez 3 dni z rzędu, jednak jak twierdzi profesor Tadeusz Stefaniak ‘’ Angażowanie codziennie tych samych partii ciała może jednak przyczyniać się do przetrenowania i zniechęcenia do dalszych ćwiczeń’’. Wynika to z superkompensacji (nieprawidłowa regeneracja układu mięśniowego).

 

Ćwiczenia weekendowe mają sens pod warunkiem, że pamiętasz by za każdym razem angażować inne partie mięśniowe. Wyjątkiem są mięśnie brzucha, które zazwyczaj są najsłabsze, a dodatkowo przykrywa je tkanka tłuszczowa. Dzięki dobremu ukrwieniu szybciej się regenerują.

 

Ćwiczenia weekendowe rozłożone na 3 dni:

 

Dzień pierwszy – zaczynamy od mięśni klatki piersiowej, tricepsów, mięśni brzucha oraz środkowej części mięśni naramiennych.

Dzień drugi – mięśnie pleców, bicepsów, tylna część mięśni naramiennych, a także mięśnie brzucha

Dzień trzeci – to najlepszy czas na mięśnie prostowników grzbietu, mięśnie pośladkowe i brzucha

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *