SZUKAJ
Kulinaria
0

Czarna pizza najnowszym hitem Instagrama

Czarny nigdy nie wyjdzie z mody i wciąż potrafi pozytywnie zaskakiwać. Czarne jedzenie jest zdecydowanie hitem ostatnich czasów. Najpierw była czarna lemoniada, później hamburgery, a teraz mamy czarną pizzę.

Czarny nigdy nie wyjdzie z mody i wciąż potrafi pozytywnie zaskakiwać. Czarne jedzenie jest zdecydowanie hitem ostatnich czasów. Najpierw była czarna lemoniada, później hamburgery, a teraz mamy czarną pizzę. Czasem warto nieco odświeżyć popularne specjały i przedstawić je w nowej odsłonie.

 

Fot:basilico.co.uk

 

Węgiel aktywny zdecydowanie można okrzyknąć trendem roku 2017, jest on już dodawany niemalże do wszystkiego: lody, koktajle, lemoniady, maseczki do twarzy i nic nie zapowiada, że na tym przystanie. Niemalże każdego dnia na portalach społecznościowych pojawia się zdjęcie jakiejś nowości z domieszką węgla. W ostatnim czasie największym powodzeniem cieszy się czarna pizza, którą pokochali ludzie na całym świecie. Pod hasztagiem ‘’black pizza’’ już teraz znajdziemy miliony zdjęć, a przecież to dopiero początek jej kariery.

 

Fot:tripadvisor.it

 

Moda na czarne jedzenie rozpoczęła się w Japonii i w przeciągu chwili zaraziła tym całą Kanadę oraz USA. Co chwile otwierane są nowe lokale, które decydują się na kuchnię gotycką. Restauracja Olivella z siedzibą w North Bergen w stanie New Jersey niedawno wprowadziła do swojego menu pizzę na czarnym spodzie. Nie ma co się oszukiwać i należy przyznać, że wygląda ona naprawdę zjawiskowo. Właściciel tej samej restauracji stworzył także mozzarellę oraz makaron w kolorze czarnym.

 

 

Jeżeli chodzi o samo powstawanie węgla aktywnego to dzieje się to za pomocą drewna, łupin kokosa, a także tofu. Dlaczego jednak ludzie tak bardzo go pokochali? Przede wszystkim za właściwości chłonne co  wspomaga usuwanie toksyn z naszego organizmu, tym samym go oczyszczając. W każdej aptece dostępny jest węgiel aktywny w postaci kapsułek i kosztuje naprawdę niewiele bo ok. 5zł za 30 sztuk. W lecznictwie stosuje się go na różnego rodzaju problemy żołądkowe(zatrucia, biegunki) oraz na wspomaganie trawienia.

Jeśli zaś chodzi o niezwykły oraz mroczny wygląd czarnego jedzenia w tym oczywiście naszej czarnej pizzy to wydawać się może, że moda ta szybko nie ulegnie zmianie.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *