SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Czas na uśmiech! Sprawdzamy, które pomadki wybielają zęby

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób kolor pomadki może w kilka sekund wybielić nam uśmiech, trzeba poświecić chwilę na przestudiowanie koła kolorystycznego. Niebieskawe i pomarańczowo – żółte odcienie to całkowite przeciwieństwa, dlatego …

Czas na uśmiech! Sprawdzamy, które pomadki  wybielają zęby

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób kolor pomadki może w kilka sekund wybielić nam uśmiech, trzeba poświecić chwilę na przestudiowanie koła kolorystycznego. Niebieskawe i pomarańczowo – żółte odcienie to całkowite przeciwieństwa, dlatego też umiejscowione są na przeciwko siebie w zestawieniu koła. Nie bez przyczyny powstało powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają. Tak samo jest z kolorami- niebieskawe tony posiadają moc neutralizowania pomarańczowego i żółtego odcienia na zębach.

Mimo, że pomarańcz nadal jest w modzie, to wystrzegajcie się jego pochodnych – ten kolor sprawi, że Wasze zęby optycznie staną się bardziej żółte. Jeśli jesteście ciekawe dalszych wskazówek dotyczących pomadek wybielających zęby pozostańcie z nami.

P

onadczasowa czerwień

Nie bez powodu rzekło się mawiać, że czerwone usta to kwintesencja kobiecości i ponadczasowej elegancji. Nie chodzi tylko o czerwień wieczorową. Musicie jednak wybrać odpowiedni odcień czerwieni pasujący do waszej karnacji i koloru włosów. Jeśli jesteś blada wybieraj odcienie wiśniowe, z niebieską bazą. Posiadaczki ciemniejszej cery swoją uwagę powinny kierować ku odcieniom czerwonego wina. Pamiętaj, że odcienie fioletu mogą w magiczny sposób wybielić Twój uśmiech w kilka sekund.

Fot: Ruby Woo, Russian Red, MAC Red - Pinterest

R

óże

Róże są lżejsze i bardziej cukierkowe, dlatego już na starcie brakuje im tego, co mają ciemniejsze odcienie, co sprawia, że zęby są bielsze. Jednak nie są spisane na straty. Staraj się wybierać zimne, miękkie odcienie – jak malina o różowym odcieniu. Natomiast wystrzegaj się wszelkich korali i jego jasnopomarańczowych wersji.

W

ybierz odcienie leśnych owoców, porzuć brązy

Brązy dla Twojego uśmiechu nie zrobią nic dobrego. Podkreślą jedynie brązowe przebarwienia na zębach. Staraj się wybierać odcienie o zawartości niebieskich barwników, od jasnej maliny po ciemną śliwkę. Jeśli masz śniadą cerę zdecyduj się na odcienie szkarłatne. W tym odcieniu większość karnacji wygląda dobrze, a jego niebieska baza rozjaśni zęby.

Fot: Pomadki: Nars Audacious Lipstick, Clinique Different Lipstick, Lating Finish by Kate

B

łyszczyk to zawsze dobry wybór

Błyszczyk, podobnie jak błyszcząca pomadka zawsze podkreśli biel Twoich zębów i przykuję  uwagę do uśmiechu. Matowe szminki natomiast sprawią jedynie, że usta będą wydawać się suche, a zęby niezbyt białe.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *