SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Czego słuchać podczas treningu by osiągnąć lepsze rezultaty?

Konkretny gatunek słuchanej przez nas muzyki może się sprawdzić podczas różnych rodzajów treningu i wpłynąć na jego skuteczność…

Londyńscy psychologowie, zajmujący się sportem doszli do bardzo interesujących wniosków. Ich zdaniem konkretny gatunek słuchanej przez nas muzyki może się sprawdzić podczas różnych rodzajów treningu i wpłynąć na jego skuteczność. Podczas przeprowadzonych badań naukowcy brali pod uwagę charakterystyczne cechy konkretnego stylu muzycznego, brzmienie i jego tempo. Udało się im udowodnić, że konkretna muzyka może wpłynąć nie tylko na naszą motywację, ale i efektywność treningu. Jak się okazało pop idealnie nadaje się do rozgrzewki, ćwiczeń rozciągających oraz każdej innej aktywności fizycznej, wymagającej wolniejszego tempa, dance natomiast sprzyja ćwiczeniom siłowym. Rap ze względu na zawartą treść ma być dobry do biegania.

treningu

Naukowcy w swoich badaniach wyszli poza analizę poszczególnych stylów pasujących do konkretnej aktywności. Okazuje się również, że podczas treningu dobrze jest sięgnąć po utwory, które znamy i pamiętamy z czasów młodzieńczych, kiedy to nasza kondycja była prawdopodobnie najlepsza. Utwory dobrane do naszej osobowości na pewno korzystnie wpłyną na nasze ćwiczenia i dodadzą nam energii w chwili zwątpienia. Zakładamy słuchawki i do dzieła.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *