SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Tyłek w górę! Ćwiczenia na jędrne pośladki

Większość kobiet pragnie mieć jędrne pośladki, a tym czasem przez większość czasu każemy im siedzieć. Dlatego specjalnie dla Ciebie powstał ten szybki i efektowny trening na uniesienie pupy w górę. Przekonaj się sama.

Tyłek w górę! Ćwiczenia na jędrne pośladki

Większość kobiet pragnie mieć jędrne pośladki, a tym czasem przez większość czasu każemy im siedzieć. Dlatego specjalnie dla Ciebie powstał ten szybki i efektowny trening na uniesienie pupy w górę. Przekonaj się sama.

 

 

Nasze ćwiczenia należy wykonywać systematycznie dwa razy w tygodniu, a po miesiącu efekty będą nie do przeoczenia. Możesz również wykonywać trening trzy razy w tygodniu, jednak pamiętaj o odpoczynku, który musi trwać co najmniej jeden dzień między treningami. Aby uzyskać naprawdę jędrne pośladki musisz solidnie wykonywać cały trening, a mianowicie za każdym razem wykonuj ilość serii i powtórzeń, która została przewidziana dla danego ćwiczenia. Między seriami odpoczywaj 30-60 sekund. Całość trwa około 15 minut.

 

 

1. Wyskok z przysiadu

 

 

 

 

Złap parę lekkich hantli i przyjmij pozycję w lekkim rozkroku. Biodra wypchnij w przód, a następnie zrób przysiad tak aby Twoja uda były w pozycji równoległej do podłoża. W tym momencie zatrzymaj się na chwilę, po czym wyskocz najwyżej jak tylko potrafisz. Lądując przyjmij pozycje na lekko ugiętych nóg. Wykonaj 2-3 serie po 15 powtórzeń.

 

 

2. Martwy ciąg

 

 

 

 

Stań w pozycji wyprostowanej, a hantle chwyć prawą ręką. Prawą stopę oderwij od podłoża, a następnie pochyl się w przód do momentu aż Twoja górna część ciała nie znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża. W tym samym momencie wykonaj wykop prawej nogi w tył. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą nogę. Wystarczą 2-3 serie.

 

 

3. Wykroki boczne

 

 

 

 

W tym ćwiczeniu również zacznij od pozycji wyprostowanej, hantle trzymając po bokach. Teraz zrób wykrok w prawo do momentu, aż udo będzie ułożone w pozycji równoległej do podłoża. Natomiast lewą nogę wyprostuj w kolanie, aby poczuć rozciągające się mięśnie ud oraz łydek. Następnie przyjmij pozycję startową, po czym wykonaj wykrok w lewą stronę. W ten sposób wykonałeś jedno, pełne powtórzenie. Aby uzyskać jędrne pośladki zrób 2-3 serie po 15 powtórzeń.

 

 

4. Biodra w górę

 

 

fotki: womenshealth.pl

 

W tym ćwiczeniu zacznij od pozycji leżącej, połóż się wygodnie tyłkiem na macie. Ręce ułóż luźno wzdłuż tułowia. Biodra unieść najwyżej, jak tylko potrafisz, jednocześnie napinając mięśnie pośladków. Wstrzymaj ruch na kilkanaście sekund, a następnie wróć do pozycji z której zaczynałaś. Odpocznij kilka sekund, po czym znowu unieś biodra. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

 

 

Cenna rada: Jeżeli chcesz uzyskać jędrne pośladki to podczas treningu aerobowego na orbitreku obniż pozycję, uginając lekko nogi. W ten sposób każdy krok będzie jeszcze większym wyzwaniem dla Twoich mięśni.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *