SZUKAJ
Kultura
0

Czy zazdrość jest groźna dla małżeństwa?

Zazdrość jest czymś normalnym, kiedy partner jest niewierny, flirtuje z kimś otwarcie lub podejmuje inne prowokacyjne działania. Rzecz jasna, takie zachowanie dowodzi, że małżeństwo jest zagrożone…

Zazdrość jest czymś normalnym, kiedy partner jest niewierny, flirtuje z kimś otwarcie lub podejmuje inne prowokacyjne działania. Rzecz jasna, takie zachowanie dowodzi, że małżeństwo jest zagrożone. Natomiast irracjonalna zazdrość, która nie ma żadnej realnej przyczyny może zniszczyć małżeństwo, które bez niej miałoby wszelkie szanse na przetrwanie. Taka zazdrość wynika zazwyczaj lęku przed utratą ukochanej osoby. U niektórych może się ona przerodzić w wszechogarniającą obsesję, niemalże chorobę.

zazdrość

Zazdrosna stroną bywa to z małżonków, które ma mniej władzy, jest bardziej zależne i często czuje się zagrożone. On lub ona boi się wówczas porzucenia. Szczególnie zazdrosne osoby mogą odczuwać obsesyjny niepokój, jeśli ich partner wróci późno z pracy albo wda się w kimś w niewinną pogawędkę na przyjęciu. Prócz obaw wywołanych swymi podejrzeniami, osoba taka może odczuwać gniew lub przygnębienie.

Bez względu na to, czy powody są prawdziwe, czy zmyślone, zazdrość może wpływać niszcząco na małżeństwo. Aby poznać przyczyny tych konfliktów i jakość je złagodzić, konieczna bywa pomoc poradni małżeńskiej, a także indywidualna psychoterapia.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *