SZUKAJ
biznes
0

Daily Water – aplikacja, która zadba o odpowiednie nawodnienie Twojego organizmu

Gdy męczy nas pragnienie najlepiej sięgnąć po wodę. To wodę nasz organizm przyswaja najlepiej i najszybciej zarazem. Dlaczego? Bo nasze ciało w dużej mierze składa się właśnie z niej. Stanowi on aż 75 proc. masy ciała noworodka…

Daily Water – aplikacja, która zadba o odpowiednie nawodnienie Twojego organizmu

Gdy męczy nas pragnienie najlepiej sięgnąć po wodę. To wodę nasz organizm przyswaja najlepiej i najszybciej zarazem. Dlaczego? Bo nasze ciało w dużej mierze składa się właśnie z niej. Stanowi on aż 75 proc. masy ciała noworodka. Wraz z wiekiem mierzona procentowo ilość wody w organizmie zmniejsza się, ale tak jest to bardzo dużo ok. 60 proc. To ona chroni wszystkie organy wewnętrzne – w nerkach jest jej 82,7 proc. a w sercu i płucach – po 79 proc. Jest ona także podstawowym budulcem mózgu (ponad 74 proc) oaz krwi (83 proc.). Ile wody powinniśmy pić? Przynajmniej tyle, ile dziennie jej tracimy przez skórę (600 mln), płuca (400 mln) i nerki (500 mln). A latem, gdy temperatury są wysokie jeszcze więcej, gdyż intensywnie się pocimy. Zapasy wody muszą być systematycznie uzupełniane, bo jest ona niezbędna naszemu organizmowi: transportuje tlen i składniki odżywcze, uczestniczy w procesach trawienia, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, czyli wszystkie zanieczyszczenia i toksyny, chroni mózg, gałkę oczną i rdzeń kręgowy. Często zapominamy o piciu wody w ciągu dnia. Aplikacja Daily Water sukcesywnie pomoże nam to zmienić.

O

samej aplikacji

Wiemy już, że picie wody jest niezwykle istotne dla naszego organizmu. Niestety nadal większość z nas cierpi na przewlekłe odwodnienia, które są podstawą wielu chorób. Gdy boli nas głowa sięgamy po tabletkę przeciwbólową, nie zastanawiając się nad tym, że to może być sygnał pierwszej fazy odwodnienia organizmu. Wiemy, że pijemy „wiele” wody lub „trochę”, nie wiemy dokładnie jaka jest odpowiednia ilość wody dla nas samych. Aplikacja Daily Water ma pomóc nam to określić.

Cechy

1.Możliwość ustalenia ilości wody, którą chcemy przyjąć w ciągu dnia (np. osiem szklanek) oraz śledzenie realizacji założonego celu.
2.Dotykowe odznaczenie ilości wypitej wody w szklance.
3.Sprawdzenie ilości wypitej wody w ciągu dnia.
4.Harmonogram picia wody – przypomnienia i powiadomienia.
5.10 powiadomień dźwiękowych do wyboru.
6.Dostosowanie głośności przy każdej szklance.
7. Dostosowanie ilości wody wypijanej za każdym razem -1/4 szklanki, 1/2 szklanki lub szklance.
8. Histogram – informacje dotyczące wypitych szklanek na przełomie tygodnia, miesiąca – najlepsze wyniki.
9. Na ikonie aplikacji dostępna informacja o ilości wypitych szklanek wody.
10. Obsługuje WiFi Backup & Restore.
11. Wsparcie oz i ml.
12. Brak reklam w wersji płatnej.

Aplikacja Daily Water to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wypracować sobie nawyk picia wody i potrzebują do tego odpowiedniej motywacji. Przypomnienie uczuli nas na to, aby o tym pamiętać oraz sam fakt odznaczania wypijanych szklanek działa jak zdobywanie punktów. Tym razem są to punkt zbierane dla zdrowia naszego organizmu. Ich wartość jest bezcenna. Pełną wersje aplikacji możecie ściągnąć na stronie https://itunes.apple.com/us/app/daily-water-free-water-reminder/id466387763?mt=8.Wersja na androida dostępna pod adresem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hyomi.dailywater.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *