SZUKAJ
Zdrowie
0

Dieta gorsetowa – od 2 do 3 kg mniej w ciągu tygodnia. Dlaczego nigdy nie powinnaś jej stosować!

Zamiast męczących treningów na siłowni, diety pełnej wyrzeczeń i czasu, którego potrzeba, by zobaczyć pierwsze widoczne efekty… noszenie gorsetu? Dieta gorsetowa to utrwalający się trend w odchudzaniu, który podbija cały świat…

Dieta gorsetowa – od 2 do 3 kg  mniej w ciągu tygodnia.  Dlaczego nigdy nie powinnaś jej stosować!

Zamiast męczących treningów na siłowni, diety pełnej wyrzeczeń i czasu, którego potrzeba, by zobaczyć pierwsze widoczne efekty… noszenie gorsetu? Dieta gorsetowa to utrwalający  się trend w odchudzaniu, który podbija cały świat. Kobiety ciągle szukają magicznego sposobu na wyszczuplenie talii i zgubienie kilku zbędnych kilogramów. A jeśli miałoby to im  zapewnić noszenie konkretnego ubrania, a przecież nie chodzi tu o dres do ćwiczeń,  dlaczego nie spróbować? Otóż to błędny tok myślenia, tym trudniejszy  do wyperswadowania, gdyż podchwyciły go i promują znane celebrytki,  takie jak np. Kim Kardashian.  Magia diety gorsetowej kończy się na kilu centymetrach mniej w obwodzie talii, później jest już tylko gorzej.  Zanim zdecydujesz się ją wypróbować, sprawdź jak wyglądają skutki uboczne jej stosowania. Żaden kilogram nie jest tego wart!

 

Na czym polega dieta gorsetowa?

 

Dieta gorsetowa to tylko pozornie prosta metoda na odchudzanie. Owszem pozwala zgubić centymetry i kilogramy, ale wszystko to dzieje się w sposób wymuszony.  Swoje działanie opiera ona na noszeniu gorsetu przez kilka godzin dziennie  (od 2-6 godzin przez 5 dni w tygodniu). Dyskomfort, jak odczuwamy przy noszeniu gorsetu oraz ucisk sprawia, że zaczynamy mniej jeść. Chyba żadna z nas, będąc ściśnięta jak parówka nie miałaby ochoty na większą porcję obiadową. Ponadto, jako dodatkowa warstwa odzieży, ściśle przylegająca do ciała, sprawia, że bardziej się pocimy, a w efekcie gubimy niechciane centymetry i kilogramy, a talia staje węższa. Tylko jak jej działanie ma się do naszego zdrowia?

 

Dieta gorsetowa, a zdrowie

 

Będąc na diecie gorsetowej jesteśmy w stanie schudnąć od 2 do 3 kg w ciągu tygodnia. Taki wyniki na pewno może być zachęcający. O ile ktoś lubi pastwić się nad swoim ciałem, i poddawać się dobrowolnym torturom. Tym czymś dla naszego organizmu jest właśnie noszenie gorsetu. Specjaliści biją na alarm i apelują, że noszenie gorsetu przez dłuższy czas może doprowadzić do deformacji żeber, kręgosłupa, organów wewnętrznych, takich jak wątroba, śledziona, nerki oraz płuca, co w efekcie prowadzi do ich niewydolności.  Odchudzając się w ten sposób możemy nabawić się chociażby zgagi, czy niewydolności oddechowej. Gorset może również skutecznie blokować dotlenianie organizmu. Bez odpowiedniej ilości tlenu metabolizm nie jest w stanie odpowiednio funkcjonować, podobnie jak wszystkie narządy naszego ciała. Nosząc gorset regularnie możemy podrażnić nasza skórę, doprowadzić tym samym do powstania siniaków i opuchlizny. Problem mogą stanowić najprostsze czynności, takie jak siedzenie, czy schylanie się po coś. W gorsecie ciało nie może poruszać się w naturalny sposób.

 

 

Aby przekonać się,  jak niszcząca jest siła gorsetowej diety wystarczy przytoczyć przypadek Michele Köbke, która nosiła gorset 24 godzinny na dobę. Dzięki temu zmniejszyła obwód w pasie  z 64 do 40cm (!) w ciągu 3 lat. Ciężko sobie to wyobrazić, a jednak tak się stało. W  jej przypadku konsekwencje tej przemiany były tragiczne. U kobiety nastąpił zanik mięśni pleców. Nie może wykonać najprostszej czynności bez ciągłego bólu i cierpienia. Nawet jedzenie stanowi już dla niej spory wysiłek, a co dopiero zrobienie kilku kroków.  Utracone kilogramy nie są warte takiego  cierpienia.

Fot: weheartvintagedirectory.com

dieta gorsetowa2

Biorąc pod uwagę pozostałe diety odchudzające,  gorset jest rozwiązaniem, prostym, szybkim i skuteczny niestety. Dlatego wiele kobiet zawierza tej diecie nie biorąc pod uwagę konsekwencji zdrowotnych. Zatem, co zrobić, by cieszyć się  piękną, zadbaną sylwetką? Zdrowo się odżywiać i nie zapominać  o wysiłku fizycznym. Jeśli nie lubicie katować się na siłowni możecie wybrać pływanie, bieganie, a nawet  chodzienie na dłuższe spacery. Nie ma drogi na skróty!  Nic nie będzie w stanie zastąpić Ci tej satysfakcji, którą poczujesz, gdy wreszcie osiągniesz zamierzony efekt.  Na diety takie jak diera gorsetowa szkoda czasu, a przede wszystkim zdrowia!

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *