SZUKAJ
Zdrowie
0

Dieta dla włosów

Według powszechnienie panującego przekonania włosy to martwy wytwór skóry, więc nic się nie da poradzić gdy są zniszczone. To nieprawda, ponieważ ich kondycja zleży od odpowiedniej pielęgnacji, ale także sposobu odżywiania…

Dieta dla włosów

Według powszechnienie panującego przekonania włosy to martwy wytwór skóry, więc nic się nie da poradzić gdy są zniszczone. To nieprawda, ponieważ ich kondycja zleży od odpowiedniej pielęgnacji, ale także sposobu odżywiania.

Właściwa dieta zapewnia włosom wszystko co potrzebne. Zła kondycja włosów świadczy zarówno o nieodżywieniu zarówno ilościowym jak i jakościowym. Badania dowiodły, że po dwóch tygodniach stosowania diety bezbiałkowej występuje zanik opuszek i osłabienie pochewek włosowych. Jeśli chcesz, aby twoje włosy odzyskały blask i sprężystość, przestrzegaj poniższych rad:

1. Jadaj chudą wołowinę, ryby, fasolę, czarną rzepę, chrzan i cebulę – zwierają aminokwasy siarkowe, które są podstawowym budulcem włosów.
2. Macierz włosa potrzebuje stałego dowozu energii, dlatego nie zapominaj o kaszach, razowym pieczywie i płatkach zbożowych.
3. Sięgaj po ryby i oleje roślinne – to dobre źródło witaminy A i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają korzystny wpływ na kondycję skóry i włosów.
4. Cynk uchroni włosy przed nadmiernym wypadaniem – znajdziesz go w owocach morza, rybach morskich, orzechach i produktach zbożowych z pełnego przemiału.
5. Żelazo przywróci pasmom połysk, dlatego jadaj czerwone mięso, orzechy kiełki i natkę pietruszki.
6. Unikaj żywności typu fast food oraz produktów wysoko – przetworzonych z dużą ilością soli i konserwantów.
7. Ograniczaj spożycie kawy i alkoholu, bo działają moczopędnie i wypłukują z organizmu cenne składniki mineralne ACK.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!