SZUKAJ
Zdrowie
0

Dlaczego spanie na Lewej stronie jest dla nas najlepsze? Korzyści zdrowotne Cię zaskoczą

Twoi dziadkowe pewnie nieraz Ci już powtarzali, że należy spać na lewej stronie. Nie jest to gołosłowna teoria, bowiem jej skuteczność potwierdzona jest również przez samych lekarzy…

Dlaczego spanie na Lewej stronie jest dla nas najlepsze? Korzyści zdrowotne Cię zaskoczą

Twoi dziadkowe pewnie nieraz Ci już powtarzali, że należy spać na lewej stronie. Nie jest to gołosłowna teoria, bowiem jej skuteczność potwierdzona jest również przez samych lekarzy. Ich zdaniem jest to najzdrowsza pozycja, jaką możemy przyjąć podczas snu. Skąd ten pomysł? Już wyjaśniamy …

Układając się do snu, nie zastanawiamy się nad tym, że pozycją jaką wybierzemy ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie. Dla osób cierpiących na bezdech senny lub astmę niebezpieczne jest sapnie na boku, gdyż ta pozycja znacznie utrudnia nam oddychanie. Śpiąc na prawie stronie pogarszamy działanie układu trawiennego, zaś na lewej wspomagamy jego działanie. Jakie zmiany zachodzą jeszcze w naszym organizmie, gdy śpimy na lewej stronie? Dlaczego lekarze i nasi dziadkowie się nie mylą? Przekonaj się sama…

1

Usprawni krążenie limfy

Badania donoszą, że spanie na lewej stronie wpływa pozytywnie na układ limfatyczny. Wspomaga jego ogólne działanie i pomaga w transporcie składników odżywczych przez korpus, a tym samym momencie oczyszcza nas organizm z toksyn i odpadów, gdyż znajdują na lewej stronie korpusu.

2

Lepszy sen w trakcie ciąży

Jeśli planujesz ciąże, bądź już jesteś mamą ta wiadomość na pewno Cię zainteresuje. Ciężarne kobiety powinny spać wyłącznie na lewej stronie, gdyż w takiej pozycji chronią swoją wątrobę i wspomagają przepływ krwi. Wpływa  to również pozytywnie na jakość samego snu. Zaskoczona?

3

Poprawia trawienie

Jeśli męczą Cię problemy trawienne, nie powinnaś spać na prawej stronie, gdyż może to przyczynić się do wystąpienia refluksu żołądka. W trakcie snu na lewej stronie, kwasy żołądkowe nie będą przemieszczać się do przełyku.

4

Lepsza praca śledziony

Śledziona podobnie jak inne organy znajduje się po lewej stronie naszego ciała. Odpowiada ona  za oczyszczanie naszej krwi. Wobec tego leżąc na lewej stronie nagromadzone materiały odpadowe transportowane przez układ limfatyczny i  szybciej ulegną rozkładowi.

5

Anatomiczne względy

Przypomnijmy sobie teraz lekcję biologii. Żołądek i trzustka znajdują się po lewej stronie naszego ciała. Leżąc na prawej stronie skomplikujesz ich pracę, gdyż będą musiały sobie poradzić z siłą grawitacji. Żołądek naciskając na trzustkę utrudni jej działanie.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *